Knihu jsme přečetla v návaznosti na TS, které jsme ji věnovali kvůli splnění Rocket Modelu. Obsah knihy a její myšlenka mě skutečně nadchly a já se tak hned pustila do čtení.
Bylo osvěžující po delší době číst knihu, která si zakládala na duševnu, spiritualitě, a nejen na tvrdých faktech a teorii. Autor pohlíží na leadership z cela jiného úhlu a ukazuje tím, že každý z nás se může stát dobrým lídrem.
Autor popisuje cestu leadershipu akronymem L-E-A-D-E-R-S:
L - Look an listen
E - Emotional bonding
A - Awareness
D - Doing
E - Empowerment
R - Responsibility
S - Synchronicity
Zajímavé bylo uvědomění, že svět nevnímáme pouze ploše jedním smyslem, ale že na komplexnosti jeho vnímání se podílí jak tělo, mysl, srdce tak i duše. Zapojením všech 4 úrovní vnímání dojde k hlubokému porozumění a poznání sebe sama.
Body (Observation) – naše tělo nám dovoluje pozorovat a naslouchat všem a všemu kolem nás. Svým způsobem fungujeme jako kamera, která zaznamenává a vnímá veškeré vjemy kolem nás.
Mind (Analysis) – mysl současně vše neustále analyzuje. Důležité je se vyvarovat předsudkům a odsuzování.
Heart (Feeling) – následujme naše srdce a soustřeďme se na to, „what feels right“. Dovolme si řídit se intuicí a povolme uzdu naší kreativitě.
Soul (Incubation) - „let go and wait“.
Chopra ve své knize představuje koncept servant leadershipu, který zdůrazňuje důležitost vedení tak, že sloužíme druhým a stavíme jejich potřeby a blaho do popředí. Místo toho, abychom uplatňovali autoritu nebo usilovali o osobní prospěch, snažíme se podporovat a posilovat své týmové kolegy.
Zbytek eseje is pending…