Jak myslí milionáři


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 03.01.2023

Jak myslí milionáři   T. Harv Eker

Tuto knihu jsem si původně vybral ze zvědavosti. Když jsem se podíval na název, myslel jsem si, že se prokoušu asi dvaceti stránkami a pak se budu muset přemlouvat, abych to dočetl kvůli dvou bodům eseje. Ale nakonec se mi kniha líbila.

 

Kniha je velmi dobrým začátkem pro změnu vědomí nebo pro pokus o ni. Popisuje mnoho různých tipů, cvičení a příběhů lidí. Velmi snadno se čte (v mém případě poslouchá) a je srozumitelná. Autor radí nejen číst, ale i realizovat doporučení, která uvádí. Klasicky pro nás převést teorii do praxe.

 

První částí knihy je "finanční program".

 

Podle autorovy teorie má každý člověk určitý finanční postoj (program), který mu v dětství vštípili rodiče.

Od dětství se učíme, všude nám říkají, že peníze jsou špatné. Vtipné je, že takové věty obvykle říkají lidé, kteří nikdy neměli moc peněz. Je jednodušší sedět, fňukat, stěžovat si a hledat výmluvy a vinu. Ale kdo může za to, že je člověk chudý?

 

Druhou částí knihy je "17 lekcí solventnosti", rady autora, které by bylo žádoucí uvést do praxe.

 

Zde tedy najdou rady typu: "Bohatí lidé se nikdy nepovažují za oběti. Chudí lidé to vždycky dělají." Nebo: "Bohatí lidé si myslí, že toho ještě moc nevědí. Chudí lidé si myslí, že se všechno naučili. Hlavním problémem této rady je, že je triviální. Rada "Bohatí lidé, na rozdíl od chudých, neobviňují všechny kolem sebe ze svých neúspěchů" pro mě vychází z vlastní zkušenosti. To znamená, že v procesu socializace ve škole/univerzitě nebo z klasických knih člověk dojde k podobnému závěru a dojde k němu na konci školy nebo v prvních letech univerzity. Stejné je to i s dalšími radami.

 

 

ATP

 

Osobně jsem přemýšlel o nových návycích (pokud se to tak dá nazvat).

 

Především, známých 10 % příjmu jsou vaše vlastní peníze; nemusíte je utrácet za nájem, účty, jídlo atd., ale jdou do kasičky pro finanční nezávislost.

 

Zaplaťte si sami)). Každý měsíc! Mnoho lidí to ví, ale málokdo to praktikuje.

 

Za druhé je to nádoba (prasátko) finanční nezávislosti. Mám doma sklenici a dávám do ní malé částky peněz. To, na co se zaměříme, se stane gigantickým, doufám, že podstata je jasná.

 

Za třetí, pobídky. Účet pro zábavu. Peníze, které utratím za zábavu. To proto, abych se ujistil, že se nezlomím a nevyprázdním své hlavní úspory. Šetřit peníze je jistě nutné - ale ne zcela na úkor sebe sama.

 

Za čtvrté, investice. Nemusí to být nutně burza, může to být nemovitost nebo obchod, ve kterém jste si jisti. Je lepší ho mít než nemít.



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 2

Kategorie: Společnost

Body: 0

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

30.09.2024

Kategorie: Společnost

Body: 1

30.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: