Tvořivost a inovace v práci manažera


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 23.11.2022

Tvořivost a inovace v práci manažera   Milan Mikuláštík

Tvořivost a inovace v práci manažera - Milan Mikuláštík


Knihu jsem si vybrala do předmětu Řízení inovací, ale hlavně kvůli tomu, že jsem po přečtení knihy Inovace je rozhodnutí chtěla další na podobné téma s tím, aby byla více zaměřená na řízení lidí, management a chování. V Tiimi jsem už tak nějak našla, jakým směrem chci jít, a zjistila jsem, že mě baví převážně právě to.


Kniha se zaměřuje převážně na téma tvořivosti, její důležitosti a toho, kde ji používat a jaké jsou bariéry k jejímu používání.

Kniha je také poměrně psychologická, což mě baví a líbila se mi.


Tvořivost má několik úrovní, například:Proces tvoření se ještě také dělí na dva:


- Tvořivý - Nemá nějaká silnější pravidla, nejde až tak o přesnost, často to jsou nové věci, co nejsou vyzkoušené, více se při tom učí a více se při tom chybuje.


- Rutinní - Jde o nějaké zaběhnuté rutiny a zvyklosti, podle kterých proces probíhá, drží se nějakých pravidel, hodně se dbá na to, aby to bylo přesné a správné, není zde moc prostor pro nějakou kreativitu a tvoření. Bariérami tvořivosti jsou například:Každý z nás je jiný a každý má jinou osobnost. Každý potřebuje jiné podmínky, každý má jiný background. Osobnost jedince ovlivňuje jeho tvořivost, dá se tedy říct, že nejen to, jestli je introvert nebo extrovert, cholerik nebo třeba melancholik, jestli je třeba ryba nebo lev, jakou roli by mi dal Belbin, všechny tyhle věci ovlivňují tvořivost každého z nás jako jedince To, jak každý chápeme věci kolem sebe, jak je vnímáme my jako jedinec, bez názoru a ovlivněného pohledu ostatních.Každý je ovlivňovavý nějakými emocemi a každého motivuje něco jiného, je to hodně individuální.


Opět, každý z nás je jiný a každý z nás pochází z trochu jiného prostředí. Můžu bez přehánění říct, že nejvíce mě v mém životě motivovali a inspirovali lidi v mém životě, kteří jsou ze zahraničí. Myslím si, že globalizace a propojování kultur jsou přínosem a že bychom velice často nikdy nepřišli na spoustu věcí a nápadů bez toho, aby naši tvořivost neovlivnil někdo z jiných sociálních vrstev, zemí nebo kultur.


Kniha mi přišla velice prospěšná a s hodně myšlenkami jsem soucítila a souhlasila. Líbil se mi pohled inovací a změny vnímaný tím, jak fungují lidé a emoce a to, že jsme každý jiný.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 2

04.12.2022

Kategorie: Marketing

Body: 0

04.12.2022

Kategorie: Vedení

Body: 3

04.12.2022

Kategorie: Učení

Body: 0

04.12.2022

04.12.2022

Kategorie: Management

Body: 2

Sleduj nás na sociálních sítích: