Technika pomodoro


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 21.03.2022

Technika pomodoro   Francesco Cirillo

O technice pomodoro jsem slyšela už dříve od ostatních Téček. Rozhodla jsem se jí začít využívat a přečíst si o ní něco více hlavně proto, že často utíkám u práce myšlenkami jinam, dělám více věcí zároveň a nejsem tolik efektivní a následně mám výčitky, že jsem za dlouhý čas udělala málo práce.


Proč pomodoro?

“Autor” této metody jí pojmenovat podle kuchyňského budíku, který měl doma. Byl ve tvaru rajčete, proto pomodoro.

Sám autor vymyslel metodu kvůli vlastní potřebě zefektivnit svou práci, resp učení se na vysoké. Zjistil, že rozvržení práce do přesných časových útvarů ale i pauzy jsou cestou k efektivnější práci.


V čem tedy pomodoro spočívá?

Nastavte si budík na 25 minut. Během této doby pracujte koncentrovaně na jedné činnosti a nedělejte nic jiného. Po 25 minutách všeho nechte a dejte si 5 minutovou pauzičku. Následně opakujte. Po cca 2 hodinách doporučuje dát si delší pauzu.

PAUZA - základem úspěchu, stejně jako u práce, je dělat to pořádně. Tudíž když máme pauzu, tak opravdu odpočíváme. Chceme dát mozku pohov. Začít proto scrollovat instagramem není dobrá volba, protože si u toho neodpočineme, jen se zahltíme spoustou rušivého obsahu.


Další tipy, jak být co nejvíce efektivní

Dělejte vždy jen jednu věc v daný moment. K další přejděte až potom, co první kompletně dokončíte.

Během poauzy opravdu odpočívejte.

Omezte jakékoli vyrušení při práci, ideálně si kolem sebe i ukliďte.

Náročné úkoly rozdělte na menší a odškrtávejte ty.

Naplánujte si den. Plánujte si i pauzy a čas na řešení náhlých věcí, se kterými nepočítáte dopředu. Pokud se nic nestane, alespoň budete mít trochu volna a nebo prostor dodělat resty.


ATP

Techniku pomodoro se snažím využívat hlavně při psaní esejí nebo materiálů ke zkouškám. Popravdě mi to nejde úplně dobře, protože mám problém po daném čase vypnout, když jsem zrovna ve flow. Vidím ale efekt v tom, že potom 20 minut nezírám do počítače a nic nepíšu, místo abych si dala 5 minut pořádnou přestávku.

Trochu delší intervaly využíváme na TS, kdy vždy po 40 minutách dáváme 5-10 minut pauzu. To je skvělé, TS pak velmi příjemně utíká, nemáme přesezené tělo po hodině a půl v křesle a všechny nás to více baví.



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 3

30.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

30.04.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 1

29.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

29.04.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 3

28.04.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

28.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: