Team Coach's Best Tools


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 11.02.2024

Team Coach's Best Tools   Johannes Partanen

Úvod

Knihu mám při ruce již od začátku studia, kdy jsme řešili nastavení týmových rolí a roli kouče v týmu JBS – cooperative. Zajímavé je, že kniha se vytáhne vždy v případě, když někdo začíná rozporovat smysl vzdělávání v Tiimiakatemii.


ATP

Jak jsem již zmiňoval, Team Coach‘s Best Tools mi pomáhalo v nastavování roli Team Leadera, v té době dokonce jsme zaváděli 2 leadery - Business Leadera a HR Leadera. Dlouhou dobu jsem nechápal roli kouče, bavil jsme se o ní několikrát s Vaškem Švecem a až po přečtení této knihy jsem pochopil, že kouč nás má pouze držet v „kontejneru vzdělávání“ a není jeho zodpovědností, aby hlídal týmová pravidla, pokud jejich nedodržování přímo negativně neovlivňuje týmové vzdělávání.

Možná nejdůležitějším uvědoměním z knihy je podstata komunity a důležitost jejího dlouhodobého rozvoje, která na můj rozvoj v aktuálním čase nemá takový vliv. Tento vliv totiž pocítíme všichni až v řádu let (i po dostudování Tiimi). Aktivně tedy investuji energii do ostatních Teampreneurů z jiných ročníků a připomínám základní hodnoty Tiimiakatemia, jen tak lze dosáhnout úspěšné komunity, která se bude v dlouhodobém horizontu pohybovat na 4. – 5. úrovni kmenového fungování.


Závěr

I přesto, že je kniha určena především pro kouče, doporučuji její přečtení a pravidelné používání všem aktivním členům komunity. Věřím, že zde mohou najít smysl pro dlouhodobou a smysluplnou práci na rozvoji komunity a vlastního týmu.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 1

03.03.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

Kategorie: Podnikání

Body: 3

03.03.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

03.03.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

03.03.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: