O sprintu jsem poprvé slyšela před BG pro Decathlon, kdy se zejména členové GimiTimi na tento den připravovali právě s touto metodou. Přípravy se vyplatili vhledem k jejich úspěchu a výhře. Knížku Sprint jsem pak zahlédla několikrát na našem stole a následně jí ze zvědavosti čapla a celou zhltla během pár dní. Bavila mě struktura, vizualizace a hlavně příklady z firem, které každý zná.
Při čtení jsem si víc a víc opakovala: proč tohle neděláme?
Jasně, to je otázka pokaždý, co něco objevíte. Takže jsem moc vděčná, že jsem si ke knize našla cestu a moc se těším, až metodu vyzkouším.
Při sprintu si firma sestaví tým a vyhradí si 5 dní (po-pá) na řešení jednoho konkrétního problému. Tato metoda má sama o sobě úžasné aspekty. A autoři počítají s každou otázkou či námitkou, kterou čtenář může mít.
Často je součástí kreslení a hned je zmíněný konkrétni příklad, kdy člen sprintu namítal, že neumí kresli a nakonec byl jeho jednoduchý náčrtek nejúspěšnější.
Jednou z velkých výhod sprintu je důraz na vizualizaci, facilitaci a neustálé připomínání cíle.
Líbilo se mi, že autoři stále naráželi na problémy, které s sebou nese skupinová práce a vždy pro to měli řešení. Což je neskutečně cenné vzhledem k tomu, jak často na tyto problémy narážíme v Tiimi a zde jsem se měla šanci dočíst, jak se s tím vypořádává fima jako je Google Ventures.
V následujícím měsíci nás čekají 2 BG - pro Českou Spořitelnu a BARD. Ráda bych využila znalosti sprintu a uplatnila je v BG, jelikož je to logický a kreativní postup, který z mého pohledu vede k efektivnímu a hodnotnému řešení.
Tady si jen zopakuji, co se při každém dni řeší.
Pondělí
Jak říká náš kouč Zdeněk - Začněte s myšlenkami na konec. Neboli začněte od konce.
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek