Sprint


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 04.04.2023

Sprint. Jak vyřešit velké problémy a otestovat nové myšlenky v pouhých pěti dnech   Jake Knapp

Knihu sprint jsem si vybrala na doporučení od Ludvíka. Zajímalo mě, jak moc jsou sprinty, které jsme používali, podobné tomu, co je zmiňováno v knize.


Pondělí

První den sprintu se musí vše naplánovat. Musíme si vymyslet optimistický cíl, kterého chceme dosáhnout.  Musíme sehnat lidi, kteří se budou sprintu účastnit.


Pokud jsme zvolili cíl prodej produktů, potřebujeme také zákazníky. Aby byl přehledný postup, kterým se zákazníci dostanou k nákupu, je dobré si nakreslit mapu. Na jeden konec papíru napíšeme zákazníky a na druhý nákup. To postupnými kroky propojujeme. Může tam být například kliknutí na reklamu, vyhledání webové stránky, navštívení weboví stránky atd.

Po dokončení mapy bychom si měli přizvat odborníky na dané téma a zeptat se jich, jestli je námi zvolený postup realistický.


Nakonec si napíšeme všechny problémy, které by mohly v průběhu jednotlivých kroků nastat. Poté tyto problémy předěláme na otázky, jak bychom mohli daný problém vyřešit. Tyto otázky si napíšeme a rozdělíme je podle tématu do skupin. Poté každý účastník sprintu dostane dva hlasy a hlasuje pro dané otázky. Otázky, které dostaly hlasy se zpátky umístí na vytvořenou mapu. Místo na mapě s nejvíce otázkami je pro nás zásadní, protože by na něm mohlo nastat nejvíce problémů. Musíme se na něj soustředit.


Úterý

V úterý ráno, každý člen týmu dostane 3 minuty na prezentování nápadů a řešení témata sprintu. Poté každý dostane čtyři papíry. Na první napíše všechny prezentované nápady a vybere si jeden, který se mu nejvíce líbí. Na druhý papír se snaží zkombinovat více nápadů a vymyslet tak propojené řešení. Třetí papír se rozdělí na 8 okének. V každé části se člen týmu snaží konkretizovat nápad z papíru číslo 2. Na poslední papír se jednoduché návrhy z papíru 3 rozdělí na tři milníky, kterými musíme projít, abychom daný úkol splnili.


Středa

Ve středu se čtvrtý papír od každého člena vezme a připevní na nástěnku. Poté každý dostane 20 teček a ty umístí na nápady, které jim připadají nejlepší. Poté se diskutuje o každém zvoleném nápadu 3 minuty. Po třech minutách se odhalí ten, kdo nápad vymyslel a vysvětlí ostatním, co tím nápadem zamýšlel. Po všech diskusích hlavní člen vybere 3 nápady, které se budou realizovat. Nakonec naplánuje, co se bude další den dělat. Aby se vyzkoušel prototyp.


Čtvrtek

Ve čtvrtek se začíná dělat prototyp. Na jeho vyhotovení je jen jeden den.


Pátek

V pátek se udělají rozhovory s 5 lidmi ohledně prototypu. Od každého potřebujeme zjistit, co si o prototypu myslí. Proto se jich ptáme na otevřené otázky a snažíme se rozebrat každou jejich myšlenku. Rozhovory vede jen jeden člověk, avšak koukají se na ně všichni členové týmu, aby zaznamenali, každý detail rozhovoru.


Nechápala jsem, proč by měl být sprint takhle rozdělený. Proč se nedají dohromady první dva dny a pak bychom měli na vývoj prototypu o den navíc. Přesto autor knihy říká, že žádný problém není pro sprint moc velký. Tím, že je sprint v celku krátký, nám dává čas se soustředit jen na zásadní otázky. Docela mě mrzí, že jsme si metodu sprint nikdy nevyzkoušeli. Myslím si, že by se krásně dala využít na zákaznické projekty. Mezitím jsme dělali pravidelný týdenní check projektů a metrik a nazývali to sprint. Přitom to s tím nemá nic společného.



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 2

Kategorie: Společnost

Body: 0

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

30.09.2024

Kategorie: Společnost

Body: 1

30.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: