Snězte tu žábu!


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 10.11.2021

Snězte tu žábu!   Brian Tracy

Proč jsem si knihu vybrala?

Zrovna jsem přišla na crossfertilizaci k druhému týmu z prváků (k Tomášovi) a bavila jsem se o knihách. Najednou přišel Šimon, že posílá dál tuhle knihu a že je krátká, má dva body a je o prokrastinaci. To mě samozřejmě zaujalo a rozhodla jsem se ji přečíst. Kniha představuje 21 rad, jak se vypořádat s prokrastinací a jak vynaložit se svým pracovním časem. Hodně prokrastinuji a ráda se dozvídám více jak s tímto návykem bojovat a tato kniha mi poradila spoustu triků.


 Snězte tu žábu:

V samotném názvu žába znamená nějaký určitý úkol, který musíme vykonat. Je to ten největší a nejdůležitější, který budeme nejspíš odkládat. Pokud se každý rozhodne tu svou žábu sníst bude to mít v dané chvíli ty nejpozitivnější účinky na život a pracovní výsledky.


V knize jsem hodně metod jak k produktivnější práci, tak prokrastinaci, vybrala jsem ty, které mě nejvíce zaujali a budu je zkoušet používat.


Metoda ABCDE

Na papír si napíšeme seznam věcí, které musíme následující den udělat. Následně přiřadíme ke každému bodu na papíře písmeno A, B, C nebo E.


Bod A-představuje naší největší žábu, je to něco velmi důležitého a také s tím máme začít jako první.


Bod B-úkol, který by měl být splněn. Můžeme si ho představit jako pulce, tento úkol není zdaleka tak důležitý jako úkol A.


Bod C-je něco co by bylo dobré udělat, ale pokud jej nesplníme nic se nestane.


Bod D-můžeme pověřit někoho jiného a tím nám zbývá více času na plnění úkolu A.


Bod E-je něco co možná bylo pro nás důležité, ale nyní už není. Můžeme ho úplně vymazat.


Vyvíjejte na sebe tlak

V této metodě nás autor vybízí ať si stanovíme pomyslné termíny ukončení (deadline). Jakmile si ho jednou stanovíme, držme se ho a snažme se ho odevzdat co nejdříve. Já se to rozhodla dělat při psaní esejí, dnes mám pomyslný deadline do kdy ji mám napsat a uložit do esejbanky, tak jsem si krátce odpočinula po Cabin in the woods a jdu na to.



Můj názor na knihu.

Kniha mi byla určitě velmi užitečná a doporučuji ji přečíst všem v Tiimi, kteří mají práce až nad hlavu a nevědí, jak se s ní vypořádat. Některé metody jsem už znala a aspoň si oživila, jak vlastně fungují, a i když jsem je znala tak jsem je nepoužívala bohužel. Například každý den si stanovit dvě hodiny v různých částech dne a úplně se izolovat od telefonu. Kniha mě motivovala začít tyto metody konečně používat a možná kvůli nim už nebudu tolik ve stresu, zuřivě šahat po telefonu kdykoliv mi blikne oznámení a budu se svým časem nakládat lépe a každý den jíst tu nejodpornější žábu!



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (1):



Jonáš Plichta - 21.11.2021 - 17:00


Moc pěkná esej. V podslední době si všímám, že sposty lidí prahnou po větší výkonnosti a to nejen u nás v týmu. Co si o tom myslíš, byla by zde tato kniha účiná? S odstupem času, jak se ti metody daří používat a jaké jsou výsledky?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 2

19.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

17.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

17.11.2024

Kategorie: Vedení

Body: 2

14.11.2024

Kategorie: Koučování

Body: 2

13.11.2024

Kategorie: Jiné

Body: 1

07.11.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: