Mnich, který prodal své ferrari


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 03.11.2020

Mnich, který prodal své ferrari   Robin S. Sharma

Mnich, který prodal své ferrari


Proč tahle kniha?

Knihu Mnich, který prodal své ferrari jsem poprvé četla před dvěma lety na základě doporučení mého blízkého člověka. Po prvním přečtení na mě kniha působila velmi zvláštně a rozhodla jsem se číst ji znovu. Knihu jsem přečetla celkem 6x a stále si nejsem jistá, jestli 100% rozumím všemu, co kniha obsahuje.


Děj?

Důležitou postavou v knize je mladý advokát John. John vypráví celý příběh o svém kolegovi Julianovi Mantle, který byl jedním z nejúspěšnějších advokátů v USA. V knize je popsán jako téměř dokonalý a neporazitelný v soudní síni. Jeho život byl plný práce, ale i zábavy. Stravoval se v drahých restauracích, kde jedl převážně steaky a chodil na spoustu večírků, kde samozřejmě nechyběl alkohol. Jednoho dne dostane Julian přímo v soudní síni infarkt a rozhodne se změnit svůj životní styl. Prodává veškerý svůj majetek včetně červeného ferrari a odlétá na 3 roky do Indie. Uplyne dlouhá doba a Julian se vrací, aby Johna navštívil. John ho nejdříve nepoznal. Julian se naprosto změnil. Omládl v obličeji, zhubnul a vypadal spokojeně. Julian nabídl Johnovi, že mu bude o celé své cestě vyprávět. Téměř celou noc Julián vyprávěl Johnovi o svých zážitcích z Himalájí a vysvětloval mu techniky, které mu ukázali mniši ze Sivany a on tak nalezl věčné štěstí.


Věty, které mě ovlivnily?

„Pamatuj na to, že mysl je vlastně jako každý jiný sval - pokud jej nebudeš posilovat, zakrní.“

„Není svobodný nikdo, kdo není pánem své mysli.“

„Každá událost má svůj smysl a každý nezdar je lekcí, kterou se učíme.“

„Jen tehdy, když se ti podaří doopravdy mít rád sám sebe, můžeš milovat ostatní.“

„Se zavřenýma očima je žít snadné, nechápeme nic z toho, co vidíme.“

„Jakmile je studen připraven, učitel se objeví.“


Co mi kniha přinesla?

Kniha mi dala úplně jiný pohled na svět. Techniky, které jsou v knize popsány jsem si upravila podle sebe a snažím se je praktikovat. Mám tak mnohem více energie, lépe se soustředím a přijdu si spokojenější. Došlo mi, že je dnešní svět uspěchané místo, ve kterém jde o peníze a postavení nikoli o spokojenost, radost a klid. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a můžu o všem přemýšlet. Sama od sebe bych si některé věci nikdy neuvědomila.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (1):Adam Šulc - 28.01.2021 - 14:10


Hezky napsaná esej, líbí se mi, že techniky, které jsi v knize objevila, sama využíváš. Jak se Ti osvědčily? V čem fungují dobře a v čem špatně? Kam přesně Tě posunuly?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Vedení

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Společnost

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

03.12.2021

Kategorie: Učení

Body: 0

02.12.2021

Kategorie: Koučování

Body: 0

02.12.2021

Sleduj nás na sociálních sítích: