Prokrastinace, odklad který mrzí


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 31.01.2022

Prokrastinace - odklad, který mrzí   David Gruber

Poslední dobou se u sebe často setkávám s prokrastinací, a to především o víkendech, kdy bych možná měl odpočívat a odreagovávat se nějakými volnočasovými aktivitami, ale to bohužel v téhle fázi nejde a já potřebují dohánět některé povinnosti. Bohužel jsem často neproduktivní, protože cítím, že se potřebuji odreagovat, ale zároveň musím dohnat nedodělanou práci. Často to skončí proleženými dny na gauči se telefonem v ruce a neustálým přemlouváním se k tomu, abych šel něco dělat. 

Práci s vlastní prokrastinací bych se proto teď chtěl věnovat:


1) Nesmím odkládat nudné, ale přesto důležité věci. Pokud na nich nebudu pracovat, stejně na ně budu neustále myslet a jejich vypracování budu odkládat na poslední chvíli. 2) Cíl z této knihy je pro mě také vytvořit si nějaký pracovní návyk/rituál, kdy si například budu omezovat nějak čas strávený nad prací a čas strávený odpočinkem. 

Všechny nápady, které jsem v průběhu poslechu knihy a psaní eseje dostal, se mi pojí nejen s pracovními návyky, ale celkově s pravidelným režimem, který mi teď hodně chybí, například oproti období na střední škole. I když se změny v životním stylu dělají těžce a je to většinou běh na dlouhou trať, rád bych se dostal do stavu, kdy si vytvořím nějaký vlastní týdenní rozvrh, do kterého rovnoměrně rozložím práci, školu, volnočasové aktivity a společenský život. 


Kniha není příliš obsáhlá, ale za to je v ní spousta praktických rad z autorova vlastního života. Sloužila mi především jako „podnět“ k zamyšlení se nad tím, jak nyní fungují a co chci do budoucna zlepšit.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: