Proč jedničkáři pracují pro trojkaře


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 13.09.2021

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře   Robert Kiyosaki

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře, Robert Kiyosaki


Kiyosakiho jsem četla skoro dva roky zpět. Jeho myšlení mi přijde dost zajímavé, ale zároveň s ním ve spoustě věcech a myšlenkách nesouhlasím.


Co si z knihy odnáším?


Než jsem knihu začala číst, myslela jsem si, že je to pouze sranda, ale Robert v knize sděloval své silné argumenty. Samozřejmě to neznamená, že všichni jedničkáři pracují pro trojkaře a ze všech trojkařů se stávají podnikatelé. Jde pouze o obecnou statistiku a obecné pozorování. Věřím, že je spousta jedničkářů, kteří začali s úspěšným byznysem nebo jsou úspěšnými podnikateli. 


Tato kniha je hlavně psaná pro rodiče, aby mohli své děti učit finanční gramotnosti již od útlého věku. Kiyosaki říká, že se každé dítě narodí jako génius, ačkoli, pokud soudíte rybu podle schopnosti vylézt na strom, tak si bude celý život myslet, že je hloupá. Autor si myslí, že to je přesně to, co dělá školský systém. 


Podle Kiyosakiho jsou lidé rozdělení do 4 kategorií:

1)    Zaměstnanci – lidé, kteří pracují v nějaké společnosti pro někoho jiného od 9-17h a dávají 40 % ze svého příjmu na daně

2)    Podnikatelé – neradi pracují pro někoho jiného, takže pracují sami na sebe. Jsou svými vlastními šéfy a také zaměstnanci. Dávají 60 % ze svého příjmu na daně.

3)    Majitelé firem – ti, co daný byznys vlastní. Mají lidi, kteří pro ně pracují. Dávají 20 % ze svého příjmu na daně.

4)    Investoři – pro které pracují peníze. Někdy dávají i 0 % na daně.


Většinou rodiče jedničkářů jsou zaměstnanci nebo podnikatelé (doktoři, právníci, inženýři). Jejich děti se je snaží následovat a pak mají stejné povolání.

Majitelé firem a investoři nejsou nejlepší ve škole, ale jsou finančně gramotní. Vědí rozdíly mezi aktivem a pasivem, umí pracovat s účetní uzávěrkou.


Rozdíl mezi jedničkáři a trojkaři. Jedničkáři nejsou zvyklí na neúspěch. Oproti tomu trojkaři, mají čas od času i pětku a zvládnout pád na tlamu. Trojkaři riskují, nebojí se skočit do neznáma a zkouší nové věci. Nedodržují striktně pravidla, zpochybňují věci a zkouší alternativní způsoby, jak práci dokončit. Většina podniků selhává a jedničkáři se to bojí zkusit. 


Závěr

Nevím, zda úplně s autorem souhlasím, ale někdy mi přijde, že to má něco do sebe. Určitě ale souhlasím, že škola na nás v tomto směru nemá úplně dobrý vliv, kdy se vlastně máme učit co nejvíce z chyb, ale oni nám říkají, že dělat chyby je špatné. Já jsem připravená dělat chyby a co nejvíce si z toho odnést. Jak jsem již psala na začátku, nevím, zda úplně podporovat to hlavní motto, že jedničkáři pracují pro trojkaře. Každý je prostě nějaký.



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 2

Kategorie: Společnost

Body: 0

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

30.09.2024

Kategorie: Společnost

Body: 1

30.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: