V současném světě je změna jedna z mála konstant. Všichni se musí neustále přizpůsobovat rychle se měnícímu prostředí, kde se technologie i preference zákazníků neustále proměňují. Netflix j ejednou z firem, která naviguje tuto proměnlivé vlny poměrně dobře, a tak je kniha o tom jak proměnili business plán z půjčovny DVDček na lídra v oblasti streamovacího obsahu velkou inspirací.
Transformace kultury:
Zásadním rozdílem řízení Netflixu je absence pravidel, opustili hierarchický model řízení a zavedli autonomní a flexibilní prostředí, kterí si zakládá na osobní zodpovědnosti a umožňuje tak zaměstnancům rychlé rozhodnutí, díky kterým jsou schopni být úspěšní v rychle se měnícím moderním světě.
Zodpovědnost:
Netflix staví na důvěře v zaměstnance - jsou podporovaní k přebírání iniciativy a odpovědnosti za své projekty místo toho aby byla požadovaná kontrola od vedení. Což vede k mnohem větším motivaci a anagažovanosti zaměstnanců - cítí totiž že mají vliv na výsledky společnosti (o tomto už jsem psala v eseji na Action learning - když mají členi skupiny action learningu jistotu, že jejich nápady se použijí v praxi jsou mnohem produktivnější, než když jistotu nemají). Velký vliv na práci má také přístup k chybám a učení se z nich - nepracují s nimi jako v klasickém korporátním světě, ale podporují své zaměstnance v experimentování a když se chyba stane snaží se zjisit proč se chyba stala a jak zlepšit proces aby se nestala příště.
Transparentnost:
Dalším zajímavým momentem je přístup zaměstnanců ke veškerým informacím a povzbuzování ke sdílení všech nápadů a názorů. Tento přístup intenzivně povzbuje důvěru a tak zjednodušuje spolupráci v rámci Netflixu
Kniha mi připomněla jak moc důležité je důvěřovat si v rámci firmy, nebylo to pro mě důležité jenom v TAP světě ale i v mém pracovním životě, rozhodla jsem se na základě toho iniciovat větší transparentnost ve firmě kde pracuji.