Podnikání malé a střední firmy


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 01.03.2023

Podnikání malé s střední firmy   Jaromír Veber

Úvod: Knihu jsem si potřebovala přečíst ke své BP. Myslím si , že to byl dobrý nápad, protože mi kniha přinesla nové komplexní pohledy na podnikání, ovšem se k ní chci ještě určitě vrátit a projít si ji více v klidu a více se nad jejími poznatky zamyslet.


Shrnutí: Kniha "Podnikání malé a střední firmy" od Jaromíra Vebera je skvělým průvodcem pro všechny, kteří se chtějí pustit do podnikání, nebo už podnikají a chtějí se dozvědět více o řízení své firmy. Autor se zaměřuje zejména na malé a střední firmy, které tvoří většinu podniků v České republice.


Kniha nabízí ucelený pohled na podnikání a vysvětluje, jaké jsou klíčové faktory pro úspěšné podnikání. Autor se věnuje například problematice vzniku firmy, finančního plánování, marketingu, obchodním partnerstvím a vedení týmu.


Hlavní myšlenky knihy:


1.      Vznik firmy  - autor podrobně vysvětluje, jaké jsou možnosti pro vznik firmy a jaké jsou klíčové faktory, které je třeba zvážit při založení firmy.


2.      Podnikatelé musí být schopni plánovat a řídit své finance - finanční plánování a řízení jsou zásadní pro úspěšné podnikání. Autor se věnuje například rozpočtům, cash flow a účetnictví.


3.      Marketing je klíčový pro získání zákazníků - autor podrobně vysvětluje, jaké jsou základní principy marketingu a jak lze marketingovou strategii přizpůsobit konkrétním potřebám a cílům firmy.


4.      Vedení týmu je klíčové pro dosažení úspěchu - autor se věnuje problematice vedení týmu, motivace zaměstnanců a rozvoji firemní kultury.


Závěr: Tato kniha mi dala hodně zabrat. Má sice jenom 290 stránek, ale některé části jsem si musela přečíst vícekrát a některé zase vynechat, protože bych se snad nikdy nedobrala toho, co jsem z knihy potřebovala dostat. Až odstátnicuju, tak se chci ke knize vrátit, protože je tam spoustu pojmů, které jsem nikdy neslyšela, že to nemohu nechat jen tak. Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: