Proč jedničkáři pracují pro trojkaře


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 29.10.2021

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře: a dvojkaři pro státní správu   Robert T. Kiyosaki

Proč jsem si knihu vybrala?


Tuto knihu jsem si vybrala hned z několika důvodů, první že již dříve jsem četla od Roberta T. Kiyosakiho knihu „Bohatý táta, chudý táta“ a tato kniha i když mi přišla lehce idylická, tak se mi moc líbila a chtěla jsem dát šanci dalšímu dílu od stejného autora. Druhý důvod je, že mě zaujal název knihy, a to proto že já sama nikdy nebyla vzorný student co by se vše chtěl učit nazpaměť a měl potřebu mít samé jedničky. Samozřejmě jsem nebyla flákač, spíše jsem jen viděla i jiné příležitosti, jak se po škole učit novým věcem než jen sedět doma u učebnic. Také mě zajímal autorův náhled na věc, proč si zrovna toto tvrzení „Proč jedničkáři pracují pro trojkaře“ myslí a jaký na to má pohled. Poslední důvod, který bych chtěla vypíchnout je ten, že tato kniha se primárně věnuje problematice finančního vzdělávání, ale můžeme v ní najít i mnoho ohledně podnikání, nebo rady a tipy co se finanční gramotnosti týče a to, mě osobně velmi zajímá a baví.


Výtažky z knihy


-       Pracuj, aby ses učil – nepracuj pro peníze.

-       V kvadrantech Zaměstnanec a OSVČ musíš být chytrý. V kvadrantech Majitel a Investor, nemusíš být nejchytřejší, stačí, když se obklopíš premianty.

-       Ti, kdo se nepoučili z chyb z minulosti, jsou odsouzeni k tomu je opakovat.

-       Bumerangové děti – Děti, které odchází studovat vysokou školu a poté se vrátí domů a nezaměstnané a neschopné si poradit ve skutečném světě.

-       Přemýšlení je tou nejtěžší prací na světě a pravděpodobně proto se do ní pouští jen málo kdo.

-       Když se stanete bohatými, problémy neustanou.

-       Cashflow kvadrant – Rozdělení lidí do 4 kategorií 


o   Zaměstnanci – mění svůj čas za peníze, má stabilní práci, 40% ze svého příjmu odevzdávají na daních

o   Podnikatelé – mění svůj čas za peníze, vlastní svou práci, 60% ze svého příjmu odevzdávají na daních

o   Majitelé – Vlastní systém, peníze a zaměstnanci pracují pro ně, 20% ze svého příjmu odevzdávají na daních

o   Investoři – Investují svůj kapitál, peníze pracují pro ně, může se stát že na daně dávají 0% ze svého příjmu


Proč tedy jedničkáři pracují pro trojkaře? 


V knize je tento „fakt“ který je pouze obecnou statistikou a pozorováním vysvětlen tím, že většina trojkařů, kteří drží tuto statistiku pravdivou se nebála neúspěchu a zkoušeli věci víckrát i když se jim nedařilo, také rádi inovují a mění zajeté postupy, nebo obchází či porušují pravidla. Zatím co většina jedničkářů se neúspěchu bojí, nebo se neodhodlají „to zkusit“, a proto si raději hledají prestižní zaměstnání které pro ně bude dostačující a je to pro ně takzvaná jistota. Jedničkáři také jsou zvyklí, že nedělají tak často chyby, protože ve školském systému je klasické, že čím méně chyb uděláme – tím jsme lepší. Naopak v životě, čím víc chyb uděláme – tím jsme lepší, máme víc zkušeností a víme víc. Tudíž jedničkáři často končí jako právníci, doktoři a další z mnoha zaměstnanců, zatím co trojkaři naopak tak rychle neodradí neúspěch a lépe se s tímto potýkají, což jim dává jistou výhodu v podnikání.


Názor na knihu.


Kniha je psaná podobně jako Bohatý a chudý táta, obě knihy se zaměřují na problém ohledně finanční gramotnosti. Také bych knihu doporučila především rodičům jako „manuál“ na učení pro své děti spíše než studentům na našem oboru. Každopádně zaznělo zde spousta informací, které je dobré vědět a kniha je čtivá a lehce pochopitelná pro každého. Takže když přejdeme znovu jako v knize Bohatý a Chudý táta tu ideologii, že určitě ne každý jedničkář je jen ovce, co jde za davem, naopak trojkaři jsou vždy ti, co jsou nejvíce úspěšní podnikatelé, kniha Vám může nabídnout spoustu poznatků, ale nic moc jiného než právě kniha bohatý a chudý táta. 





Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (3):



Jonáš Plichta - 14.11.2021 - 20:42


Pěkná struktura eseje. Zaujalo mne pojem Boomerangové děti. Myslíš se, že je tento jev velikí problém u nás v ČR? Co ti kniha přinesla nového a jak to hodláš využít ve své praxi?

Kateřina Machová - 01.11.2021 - 12:19


Líbí se mi struktura tvé eseje, dozvím se co potřebuji a případně se rozhodnu, jestli si tuto knihu přečtu a budu se o dané téma zajímat.

Anna Neradová - 30.10.2021 - 17:25


Podobně jako tebe mě zajímalo "Proč jedničkáři pracují pro trojkaře" díky této eseji jsem se dozvěděla odpověděla a mnoho dalšího. Jsem nabuzena si knihu přečíst:))

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 2

19.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

17.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

17.11.2024

Kategorie: Vedení

Body: 2

14.11.2024

Kategorie: Koučování

Body: 2

13.11.2024

Kategorie: Jiné

Body: 1

07.11.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: