Na volné noze


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 03.02.2023

Na volné noze   Robert Vlach

Úvod: Tiimiakatemii studuji, abych se v budoucnu mohla stát úspěšnou podnikatelkou a věnovat se tomu, co mě baví. Má za sebou několik úspěšných i neúspěšných projektů a dalo by se říci, že začínám podnikat už při svém studiu mimo školu. Když jsem tuto knihu náhodou potkala v Bob, nedokázala jsem odolat a musela jsem si jí přečíst.


Shrnutí: „Na volné noze" je kniha od Roberta Vlacha, která se zabývá tématem práce na volné noze a podnikání. Autor v ní popisuje své vlastní zkušenosti se zakládáním a vedením vlastního podnikání a nabízí rady a tipy pro všechny, kteří se chtějí stát svými vlastními šéfy.


Ráda bych ve své eseji vyzdvihla pár důležitých myšlenek knihy:

·      První důležitou myšlenkou knihy je, že práce na volné noze má mnoho výhod, jako je svoboda, flexibilita a možnost rozhodovat o svém čase a práci.

·      Druhou důležitou myšlenkou je, že úspěšné podnikání vyžaduje odvahu, trpělivost a schopnost překonávat překážky.

·      Třetí důležitou myšlenkou je, že úspěch v podnikání závisí na schopnosti nabízet kvalitní služby nebo produkty a budovat silné vztahy se zákazníky.

·      Poslední důležitou myšlenkou knihy je, že úspěšný podnikatel by měl být schopen efektivně řídit svůj čas a finance, aby mohl dosáhnout svých cílů a udržet se na trhu.


Dále v knize nalezneme konkrétní zkušenosti. Zkušenosti se týkají autorova vlastního podnikání a práce na volné noze. Také se v knize dočteme o autorových začátcích v podnikání, kdy se rozhodl opustit svou stabilní práci a začít podnikat na vlastní pěst. Dále popisuje své zkušenosti s hledáním a udržením zákazníků, řešením problémů a překonáváním překážek.


Autor také popisuje své zkušenosti s vedením a řízením vlastního podniku, včetně správy financí a času, budování týmu a rozvoje svého podnikání, své zkušenosti s komunikací se zákazníky a jak se učil efektivně řešit konflikty a řešit stížnosti. V knize také autor popisuje své zkušenosti s tím, jak se učil překonávat své vlastní obavy a strachy, a jak se naučil důvěřovat svým schopnostem a rozhodnutím.


Závěr: Podle mého názoru je více než vyčerpávající být podnikatelem. Má to sice své výhody, ale i nevýhody (nikdo vám nezaručí práci, nikdo vám neproplatí dovolenou, mateřskou ani nemocenskou). Pokud děláte sám na sebe, musíte počítat se vším. Mít dobré plánování času, pevné nervy, záložní plány v rukávu a dobré pojištění. Musíte mít pod kontrolou všechny Vaše peníze a zvažovat všechna možná rizika. Není prostor na chyby. Zároveň Vám organizovanost přinese neuvěřitelnou svobodu.

Já jsem se rozhodla po studiu Tiimi vyměnit všechny tyhle starosti za svobodu a sebe rozvoj. Dostala jsem nabídku pracovat externě pro jednu firmu, což je skvělá startující pozice. Udělám si živnostenský list, budu pracovat pro ČJF a dál si hrát na svém písečku u koní. Chci se stát nejlepší verzí sebe sama a to mi můj plán může umožnit. 


PS: Hodně doporučuju si knihu přečíst!Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: