Myslete jako Steve Jobs


1 bod

Hodnocení: 80 %

Přidáno: 04.02.2020

Myslete jako Steve Jobs   Daniel Smith

Myslete jako Steve Jobs


Daniel Smith


Knihu jsem si vybral z důvodu, že jsem chtěl zlepšit svoje myšlení v určitých situacích v životě a podnikání. Jelikož je Steve takový můj vzor, tak jsem chtěl vědět, jak v určitých chvílích přemýšlel. Kniha dává i takový přehled rad Steva Jobse, jak se stát úspěšným a šťastným člověkem.Jděte si svou vlastní cestou


Jobs vyletěl z Reed College na konci prvního semestru a vydal se s kamarádem na cestu s batohem po Indii. Při této cestě se poučil o síle intuice a empirické moudrosti, to znamená, že si cenil více osobní zkušenosti místo intelektuálního chápání.


„Tvůj čas na zemi je omezený, a tak ho nemarni tím, že budeš žít život někoho jiného, než jsi ty sám. Nedovol, aby názory ostatních přehlušily tvůj vnitřní hlas. A hlavně, seber odvahu k tomu, abys dokázal jít za hlasem svého srdce a intuice.“ - Steve Jobs


Poznávejte ty správné lidi


Důležité bylo, že Jobs k sobě už od mládí přitahoval podobně smýšlející lidi, kteří mu pomáhali rozvíjet jeho zájmy, nápady a dovednosti. Klíčový člověk v byznyse byl Steve Wozniak. Navzájem se inspirovali a povznášeli vstříc novým tvůrčím výšinám.


„Inovace pocházejí od lidí, kteří se potkávají na chodbách nebo si volají o půl jedenácté v noci, aby se podělili o svoje nové nápady, nebo proto, že jim něco vadí na způsobu, jakým přemýšlíme o problému.“ – Steve Jobs


Vytěžte ze svých zkušeností maximum


Bez ohledu na to, kolik měl chyb, Jobsovi se nikdy nedalo vytknout, že by v postupu kupředu zaostával. Byl to člověk, který se vrhal do víru života a stavěl se do cesty nejrůznějším zkušenostem, aby z nich pak mohl těžit při své práci.


Dělte se o to, oč se potřebujete podělit…


 „Držte věci pod pokličkou, dokud nebudeš připravený na velkolepý vstup.“ – Steve Jobs


…ale svá tajemství si nechávejte pro sebe


Během jeho kariéry Jobs přísně dbal na to, aby každý nový projekt zůstal za všech okolností tajemstvím. Někteří tvrdí, že tím byl přímo posedlý.


Chopte se příležitosti


Jobsovi nikdy nechyběla ctižádost. Jeho první přítelkyně vzpomíná, jak se jí už někdy v sedmnácti svěřil, že z něho bude milionář. (Jsem stejný)


„Vsázíme na svou vizi a raději to budeme dělat vždycky takhle, než abychom chrlili tuctové výrobky, které má každý. To ať si dělají jiné firmy.“ – Steve Jobs


Spřádejte velké sny


„Malí myslitelé nikdy nedokážou velké věci.“ – Steve Jobs


Pěstujte svou značku


Jobs na začátku chápal, že musí budovat identitu Applu. Pro něj obchod nebyl jen prodáváním výrobků, ale i prodáváním myšlenek, ambicí, snů.


Milujte to, co děláte


Jobs chápal, že vášeň je pro práci nutným předpokladem úspěchu. Pokud se láska k tomu, co děláte, vytratí, prostě toho necháte.


„Bav se a vydělávej peníze.“ – Steve Jobs


Vládněte penězům


Steve Jobs žil celý život skromně. Bydlel v domě, který byl obyčejný. Nebylo pro něj důležité, kolik člověk vydělává, ale co vytváří.


„Být nejbohatším mužem na hřbitově, to pro mě nic neznamená…Ale jít večer spát s pocitem, že jsme dokázali něco úžasného…, na tom mi záleží.“ – Steve Jobs


Musíte vědět, kdy roztrhat plány


„Tyhle výrobky jsou na prd! Není v nich vůbec žádný sex!“ - Steve Jobs


Jak už jsem psal, tak kniha obsahuje mnoho rad a citátů Steva Jobse. Vytáhl jsem do eseje ty, které mi přišly nejlepší. V praxi už knihu používám. Využívám ji ke svému myšlení v tom, že nic není nemožné, že je dobré mít velké sny nebo že je důležité milovat to, co děláme.
Hodnocení: 80 %

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: