Myšlením k 1 020 002 kč


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 10.09.2023

Myšlením k bohatství pro 21. století   Napoleon Hill

“Mysl zná jen ta omezení, která si sami stanovíme”


“Kdo se vzdá, nikdy nevyhraje. Kdo chce vyhrát, nikdy se nevzdá.”


Úvod

Tuto knihu jsem si vybrala, protože nemám pořád nejlepší vztah k penězům. Dlouho jsem vnímala peníze jako nástroj zla, jako něco povrchního a chtěla jsem žít víc skromný život. Zároveň jsem v životě nikdy nezažila nouzi o peníze a až v poslední době jsem začala vnímat peníze jako nástroj pro lepší a pohodový žití, větší volnost a méně stresu. Proto jsem sáhla po této knize, abych si v penězích určovala lepší cíle a vnímala je jako něco čeho chci dosáhnout.


Kniha je napsaná úplně jinak než jsem očekávala, čekala jsem víc business faktů a je to spíš víc do esoterična a seberozvoje. Což bylo ve výsledku asi příjemnější a pomohlo mi to vnímat peníze víc jako nezbytnou součást života. 


Kniha obsahuje 15 kapitol, každou proberu z mého hlediska a zapojím ATP


1) Touha

Terezky první milion


2) Víra

Věřím, že jsem schopná a že se o sobě vždy v životě postarám. Občas mi ale chybí konkrétnější věc, ve kterou věřit. Obecně si málo zadávám cíle a postupuji spíš podle nějaké mně přirozené flow. Nastavení si touhy pomocí předchozího návodu by mi mohlo pomoci se do ní více opřít a věřit těm konkrétním krokům. Hodně vnímám, že jakmile člověk věří, tak už má z půlky vyhráno - přirozeně to přitahuje a je tomu nakloněn. 


3) Autosugesce


Určitě věřím, že tento nástroj pomáhá v naší cestě a sama ho používám. Dlouhou dobu jsem se bála nějak označovat, protože jsem si říkala, že mi toto označení nenáleží, ale dnes už si otevřeně říkám, že jsem umělkyně a tím přitahuji vše co k tomu patří. Před pěti lety by mě vůbec nenapadlo, že budu schopná vydělat malováním obrazů a nyní řeším zakázky za desetitisíce. Ráda bych autosugesci využila víc k splnění kroků z 1. bodu a zaměřím se na ní.


4) Specializované znalosti


Přebíhat od jedné věci k druhé je moje specialita, bohužel to asi ale nepovažuji za specializovanou znalost. Jsem typ člověka co vše vidí pozitivně a vše si ráda vyzkouším, ale už delší dobu pociťuji, že za to člověk platí i určitou daň. Je pro mě těžké rozhodnout se pouze pro jednu věc a ostatní opustit, ale je to momentálně nezbytné, nabídek je více než zvládnu a tak bude září v tomhle ohledu zkouškou mé vůle. K tomu mi pomůže můj plán na třeťák a plán jak vydělat peníze z prvního bodu.


5) Představivost


Představivost nemám nějakou zvlášť dobrou, jedu dle jasných referencí a obecně moc nefantazíruju. I když v knize uvádí autor představivost spíš k tvorbě nápadů, já ji využila k vizualizaci cílů. 

“Jakmile si plán zapíšu, s konečnou platností dám konkrétní podobu své touze.”


6) Organizované plánování


To je moje druhé jméno, vše musí být naplánované, velké věci rozdělit na menší a jedeme!


7) Rozhodnost


“Vím, co chci. Tudíž nemusím dělat kompromisy. Mé jednání a rozhodování směřuje k naplnění cíli. Pokud se nechám ovlivnit, má touha není dostatečná.” Tohle bude velká výzva a bod, u kterého to může lehko ztroskotat. Je potřeba neutíkat od daného plánu.

“Řekněte světu, co chcete dělat, ale nejdřív mu to ukažte.”


8) Vytrvalost


Právě ta nás odděluje od poražených. Nemám problém vytrvat - myslím, že je vidět na Košiláriu, kde postupujeme v plno aspektech dost pomalu a furt zkouším nové cesty. Základem je silná vůle, kterou sice stále buduju, ale hodně jsem se v ní zlepšila a mám neuvěřitelný vzor doma - Valdu, který ji má neskutečnou.

“Osude tíhne k těm, jejichž mysli jsou připraveny ho přitáhnout k sobě, tak jako voda tíhne k oceánu.”

Jste orientovaní na peníze nebo na chudobu? - peníze jdou za těmii, kteří se na jejich získání zaměřili.


9) Síla myšlenkových trustů


“Síla je nezbytná k tomu abyste úspěšně zbohatli.”

Myšlenkový trust autor definuje jako “Harmonické sladění znalostí a snahy dvou či více lidí za účelem dosažení určitého cíle.” Synergie je tu!

Z této kapitoly si odnáším hlavně, že se na mé cestě musím obklopovat kvalitními lidmi se stejným smýšlením - což už dělám a vnímám jako šíleně užitečné. Také mi to připomnělo, že je člověk souhrnem 5 lidí, se kterými se nejvíc stýká.10) Sexualita - charisma a kreativita

Napoleon zde popisuje jak důležité je charisma a jak přeměnit sexuální touhu v něco díky čemu můžeme zbohatnout. Upřímně do pochopení týhle kapitoly asi musím ještě dorůst.:D11) Podvědomí


Zajímavý poznatek v knize: “7 hlavních kladných emocí: touha, víra, láska, sex, nadšení, romantika, naděje. Tyto emoce bychom měli doplňovat našimi zážitky, aby byly tak silné, že dokážou přemoci 7 hlavních záporných emocí: strach, žárlivost, nenávist, pomstychtivost, chamtivost, pověrčivost, hněv.”

Snažím se již delší dobu se sebou mluvit hezky a přemýšlet pozitivně. Odříla jsem všechna politická média a nepříjemné zprávy, protože se nechci obklopovat negativními věcmi, se kterými stejně nic nezmůžu. Ty zásadní se ke mně stejně dostanou. Pomohlo mi to v nastavení lepšího mindsetu a dalo mi to více energie do tvoření smysluplných věcí bez podvědomé myšlenky, že to stejně v tomhle zvráceném světě nemá smysl.


12) Mozek a šestý smysl


Komunikace mezi mozky? Podvědomá? A čerpání z “Neomezené inteligence”? Pardon, nechytám se, ale zní to cool.


13) Šest přízraků strachu


Mega zajímavá kapitola na konec o nerozhodnosti, pochybnosti a strachu. Popisuje 6 hlavních obav a poté dává otázky pro sebeanalýzu. Myslela jsem, že jsem v tomhle dál než jsem potom zjistila po odpovězení na otázky. Doporučuji všem vyzkoušet a zamyslet se nad tím.

Šest hlavních obav:Závěr

Šíleně nabitá knížka, která mi otevřela hodně nových pohledů na svět, peníze i na práci sama se sebou. Asi využiji radu z knihy Minutový manažer a zůstanu u tohohle receptu a již nebudu hledat knížky na toto téma, abych se neutopila v hodně přístupech na jednu problematiku, ale soustředila se na cestu dle tohoto návodu. Jsem zvědavá jaké to bude mít výsledky.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

03.10.2023

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 1

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 2

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 0

01.10.2023

Sleduj nás na sociálních sítích: