Mudrc, surfař a byznysmenka


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 20.02.2022

Mudrc, surfař a byznysmenka   Robin Shilp Sharma

Tato kniha debtuje o seberozvoji a obsahuje témata zaměřená na sebepoznání a smysl života. V souvislosti se zaměřením mé bakalářské práce – mentální modely jednotlivých členů to byla zajímavá odpočinková audiokniha, která mi pomohla více se zamyslet nad tím, jak je důležité znát sám sebe, to co máme a jak s tím vším pracovat. Kniha mi přišla psaná na podobný způsob jako Mnich, který prodal své ferrari a odnáším si z ní také podobné myšlenky.


Peníze jsou sice hezkým prostředkem k tomu, abychom si mohli kupovat drahé věci, žít v luxusním domě a jezdit na exotické dovolené. Pokud je máme, lze tvrdit, že nám přináší určitou podobu štěstí, ale podle mě jde spíše o spokojenost a komfort, na což se rychle a jednoduše zvyká. Peníze nám také přináší spoustu „přátel“ a lidí, kteří se o nás díky nim zajímají. Co nám ale zbude, když o peníze přijdeme? V tu chvíli se ukážou skuteční přátelé a lidi, kteří nás nemají rádi kvůli tomu, co máme, ale kvůli tomu, kdo jsme. V tu chvíli zjistíme, že štěstí není to, co si můžeme koupit za peníze, ale to, co nám vytváří pozitivní náladu, posouvá nás dále a pomáhá nám zdokonalovat sama sebe. 


Abychom mohli žít spokojený život, je také zapotřebí dokázat vyrovnaně pracovat s třemi základními a nejdůležitějšími oblastmi našeho života – rodina, práce, přátele. Mým snem a přáním do budoucna je udržovat tyto tři aspekty vyrovnaně v jedné lajně a rovině což věřím, že mě může dovést k životnímu štěstí. Myslím si, že tyto tři oblasti se skvěle vzájemně doplňují a pomáhají nám zároveň odpočinout si od těch ostatních, jelikož stejně jako každá z nich nám přináší určité benefity, tak také povinnosti, od kterých je občas zapotřebí si odpočinout. Pokud začneme jednomu ze třech výše uvedených aspektů věnovat více času a úsilí, například práci, přinese nám to spoustu peněz a kariérního úspěchu, ale začneme pociťovat frustraci v dalších dvou aspektech a nebudeme tak ve svém životě spokojení. 


Jak už jsem psal v několika esejích, spousta motivačních knih mi přináší ty samé věci, často mě to až nudí, ale jak se říká, opakování je matka moudrosti. V poslední době začínám čím dál tím více pociťovat, že je důležité se v životě zaměřit sám na sebe. Nemyslím to tak, že bychom měli být sobečtí a zákeřní a prospěcháři ale tak, že je důležité, abychom v životě dělali věci, které sami chceme, posouvají nás a činí nás šťastnými. Několikrát v životě se mi stalo, že jsem vkládal úsilí do lidí či věcí, z toho důvodu, že mi na nich záleželo. I přes to, že jsem od nich dostal opakovaně „nafackováno“, neustále jsem ve svém úsilí pokračoval, protože jsem očekával, že se mi mé úsilí od nich vrátí. Bohužel se téměř nikdy nevrátilo a pocit střízlivění a kocoviny, které přichází v okamžiku uvědomění si, že je čas posunout se dále jsou daleko bolestivější než rána po propitých a protančených nocích. Když jsem ale tuto fázi přešel, začal jsem se cítit více volněji, začal si vážit sám sebe a nacházel nové příležitosti. 
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: