Leadership program 2024


3 body

Hodnocení: 97.5 %

Přidáno: 30.04.2024

Leadership program 2024   Aleš Chytil

 Můj charakter leadera

ATP:

Aplikoval jsem a vyzkoušel mnohé z Leadership programu. CO nejvíce mi však Leadership dal, a to je ta kýžená změna celkového vnitřního nastavení. V počátku jsem byl v 16 personalities. Bojovník na konci po 2 měsících jsem protagonista.

Přestal jsem hrnout před sebou radlici a začal jsem z kupy sněhu dělat krásné jednotlivé kuličky, které jsem házel za sebe jakožto hotové úkoly. Začal jsem uplatňovat dlouhodobý růst před krátkodobým růstem, který by v mém případě vedl ke zhroucení a přehlcení. Začal jsem říkat ne na věcí, které mi nedávají smysl což pro lidi, kteří mě znají je obrovská změna v mém charakteru a obrovský posun kupředu. Začal jsem více kriticky myslet a už neberu každou informaci tak dogmaticky, více si ověřuji, co mi, kdo říká a s jakým záměrem. Od koučoval jsem prvního člověka v týmu. S kontrolu delegovaných úkolů, jsem si vědom, že já jsem ta zodpovědná osoba, která zaručuje dodání kvalitního výsledku. Naučil jsem se používat situační leadership. Přestal jsem používat ve své slovní zásobě „ALE“ místo toho se snažím používat spojku „Ano a“. Zviditelnil jsem si, že mám od narození poměrně vysoké EQ, s kterým chci v budoucnosti pracovat a zdokonalovat ho. Přestal jsem používat podmiňovací způsob při delegaci úkolů. Začal jsem více uplatňovat Paterovo pravidlo 80/20 v každodenním životě což mi zredukovalo moje emoční napětí a pomohlo mi se stát více efektivním než předtím. Uvědomil jsem si, jak je důležité v životě přistupovat ke změně, jak ji aplikovat, a dokonce i jak jí sám podmínit, aby to změnilo mé okolí. Dále mi dal spousty dalších malých změn životně však velkých změn, které mě posouvají na mé cestě k úspěchu. Kdybych jen mohl doporučil bych a nahnal bych dokonce každého svého člena rodiny, příbuzného, kamaráda na tento program, aby se i jejich změna nastartovala díky tomuto skvělému programu.

MŮJ CHARAKTER LEADERA:

Hodnoty:

1.       Odvaha

2.       Upřímnost

3.       Týmová práce (dosahování cílů, vše, co dělám ve prospěch týmu)

4.       Důvěra

5.       Dochvilnost

6.       Férové jednání

7.       Inovace


Komunikace

Chci být leader, který komunikuje věci napřímo, dává pravidelnou rozvojovou ZV a s radostí ji i dostává od zbytku týmu, nebojí se požádat o pomoc, má odvahu dělat velké věci, jedná s každý s respektem a uznává jiný názor. Dokáže naslouchat a nabídnout pomoc do určité míry ve prospěch týmu. Pravidelně komunikuje rozvojové meetingy s každým členem v týmu. V případě potřeby deleguji práci bez podmiňovacího způsobu následně, delegovanou práci kontroluje a zodpovídá za její uskutečnění. Umím používat situační leadership, vedu meetingy podle metod zvědomuje situace ihned, vede meetingy efektivně za co nejkratší možný čas a deleguje práci.

Chci, aby spíše mluvili činy, a ne tolik slova.

Motivace

V případě, že si něco nastavíme, chci se tomu oddat a zavázat, že se tam dostaneme. Chci být inspirací a hnacím motorem, který bude dávat pocit víry v dosažení naší vize/cíle/mise.

Hledám a pozoruji členy týmu, kde by mohli svými silnými stránkami přispět. Snažím se vzbuzovat v práci vnitřní motivaci a přenechávat způsob jakým se to má udělat na ostatních.

Rozhodování:

Jsem leader, který se rozhoduje v nejlepší možný prospěch týmu a s nejlepším možným svědomím. Bere pravidlo lepší nějaké rozhodnutí než žádné. V případě nárazu do ledovce reflektuje chyby, za které bere zodpovědnost a poučí se z nich.

Charakter:

Jsem leader, který říká ano skvělým věcem, a ne dobrým věcem. Dělám věci, protože chci, a ne protože musím, v případě, že tomu tak není hledám za sebe náhradu někoho, koho to zajímá a mohl by se v tom zlepšit. Jsem empatický, vyrovnaný, otevřen novým změnám a nápadům. Stejně tak jako dokážu pochválit dokážu i popsat situace co se mi nelíbí a pádně je odůvodnit a nastavit akční kroky pro jednotlivce. Ke každému členu z týmu se snažím přistupovat individuálně. Jsem nekonfliktní leader v případě možného konfliktu se snažím řešit věci racionálně bez emočního zápalu. Dokážu ovládat své emoce. Mám rád výzvy a výzvy mě motivují a pomáhají mi v plnění role co nejefektivněji ve prospěch týmu. Na situace si nestěžuji a snažím se v případě potřeby hledat systémové řešení na týmové úrovni. Chci, aby celým tým byl lepší než já a já se musel snažit být stejně dobrý jako každý jednotlivec. Jsem leader, co si uvědomuje zákon lavičky a snaží se s ní efektivně pracovat, hledat možnosti a příležitosti pro střídající hráče. Mám na paměti, že v týmu se vyskytují rockstarts tak i superstars a podle dané kategorie k nim přistupuji. Jsem leader, který neodpovídá za emoce ostatních. Chci být člověk, kterému dělá radost rozvoj ostatních osob. Snažím se být flexibilní a nezabředávat ro zajetých kolejí. Rád zkouším nové věci a vystupuji ze své komfortní zóny za podpory celého týmu. Jsem proaktivní člen týmu a jednám na úrovni všem rovné, proaktivně hledám nové metody, techniky, nápady, které zkouším v našem týmu. Jsem leader, s kterým se členové nebojí nasednout na raketu a vyrazit klidně i na Mars. Jsem trpělivý, dochvilný a v případě potřeby se orientuji podle hodnot za ke kterým jsem se jako leader upsal. Tým a jeho úspěch je pro mě číslo jedna.


                                                                                                                                    Aleš Chytil 25.4.2024

Metody na řízení schůzek:

DRPV metod:

Metody na ZV:

Delta + = tohle děláš dobře v tomhle se ještě zlepši

Přestat, začít, pokračovat

Model EEC- example,effect,change

Metoda ke Koučování

Grow- goal, reality,options,what next?

Metoda na Time-management:

Eisheinerova matice

Metoda na podporu projektu

SCARF

Kanban

Design thinking

Sprint

Scrum

Metoda na delegování úkolů

Autonomní 4T – task, time, technique, team

Metoda na zviditelnění silných a slabých stránek

Johariho okno

Metoda na uklidnění

4/7/8


Uvědomnění z modulu a posun co jsem se za tyhle 2 měsíce naučil:

 

1.       Nejsem zodpovědný za cizí emoce

2.       Neměřit se metrem cizích, ale měřit se metrem, který měří stejně jako já čili sám se sebou.

3.       Přestat plýtvat svým časem pro ostatní v případě, že o to nestojí

4.       Říct si o pomoc není důkaz slabosti naopak důkaz vyspělosti.

5.       Upozadil jsem své ego a dokáži s ním mnohem lépe pracovat.

6.       Uvědomil jsem si své silné stránky, jako vysokou emoční inteligenci, naslouchání, pozitivita, zapálení,

7.       Už jsem více strukturovaný a nehroutím se ze svého to-do listu. Lépe pracuji se svým ADHD (chaotičností, neurotičností)

8.       Zjistil jsem, kde je hranice mého hrníčku, aby nepřetekl a nezačal praskat tlakem a v nejhorším, aby nepřetekl.

9.       Uvědomil jsem si, že Tiimi není o tom hned teď potřebuji všechno vědět umět to se nedá

( práce s FO fear of missing out) stíhat je tady více příležitostí, než jakou máme kapacitu my všichni v Tapu, ale je to o tom zvolit strategii a cestu ve které se naučím to co chci.

10.  Po Leadership programu jsem si uvědomil, že je to něco, co by mohlo být do budoucna můj kariérní směr, nicméně to se nepotvrdím, dokud to nezkusím na takové úrovni jako je prostředí v Tapu, kde jsou mnohem schopnější a kompentnější lidi než já.

11.  Neposlední řadě věci nedělám, protože musím, ale protože chci. Hodnocení: 97.5 %

Nový komentář:Komentáře (4):Zdeněk Lustig - 13.05.2024 - 13:24


Aleši, skvěle strukturované shrnutí podstatných věcí z programu. Je hezké číst, co sis vybral pro pro tvůj osobní rozvoj a charakter leadra. Jistě inspirující i pro ostatní. Když víš, co chceš, půjde to snáz.

Tomáš - 12.05.2024 - 19:27


Aldo, motivuješ mě !

Zuza - 07.05.2024 - 23:51


Tak to je absolutní pecka. Číst takováhle moudra mi dělá radost a těším se až si vyzkoušíš své nové know-how v nějaké pozici leadera !

Šimon - 05.05.2024 - 11:59


Velmi inspirující Aleši, nabíjí mě myšlenka že lidé jako ty jsou mými kolegy. Držím ti palce

Nejnovější eseje:

Kategorie: Jiné

Body: 1

22.06.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 2

21.06.2024

Kategorie: Jiné

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

18.06.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: