Konec Prokrastinace


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 30.11.2021

Konec Prokrastinace   Petr Ludwig

Proč jsem knihu četla?

Myslím si, že jsem hodně organizovaný a pečlivý člověk. Nemám problém s time managementem, ale od té doby, co jsem objevila reels na instagramu mám problém s prokrastinací . V knize jsem hledala praktické pomůcky na boj s prokrastinací. Bohužel mi kniha nic moc nedala, hlavně kvůli tomu, jak špatně se mi četla. Kniha je napsaná opravdu zdlouhavě a má strašný formát. Její čtení jsem vždy oddalovala dlouhou prokrastinací.


Co mi kniha dala:

Věc, kterou chci začít používat je Buzer lístek. S dodržováním návyků mám velký problém, nevydržím to ani týden. Je to hlavně kvůli tomu, že mé dny jsou hodně různorodé. Každý den je naplánovaný, ale je vždy jiný. Návyky, které chci dodržovat jsem si napsala do kalendáře, ale stejně mi na ně čas nezbude. Buzer lístek by mi s tím mohl pomoc. Odškrtávání věcí z To do listu mám moc ráda a dělá mi to neskutečně dobře. V buzer lístku se taky odškrtává a do toho ještě barevně. NICE!


To do today dělám už dlouho s krátkými pauzami. Nepoužívám to přesně, jak píše autor, ale trochu po svém. Mám na to malý červený sešit (ano musí být červený!) a píšu si to do něj. Musím to mít na papíře, protože na to méně zapomínám. Po několik měsíců mi to funguje krásně, pak přijde zlo a ze mě se stane control freak.

Začnu si do To do listu psát věci přesně na minuty – např.: Napsaní eseje 20 min, Uvařit oběd 30 min, Jít ven s Vall 1h.

Když se cokoli z toho vymkne časovému plánu, přijde prokrastinace a sebekritika. Jinými slovy, přestane to být účinné. Dopadá to tak, že sešit letí do šuplíku a já jsem zase na pár měsíců bez plánování --> na vše zapomínám.


Závěr:

Pomůcky z knihy můžou být do začátku boje velmi užitečné, jen to člověk musí brát s nadhledem a najít si to, co mu nejvíc vyhovuje. Já svou cestu mám a její pravidelné zatáčky musím respektovat. Doufám, že mi buzer lístek pomůže s návyky a nepřinese jen velkou vlnu sebekritiky.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Marketing

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: