Kam zmizel můj sýr?


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 03.12.2021

Kam zmizel můj sýr?   Spencer Johnson, M.D.

Proč jsem si knihu vybral?

Konkrétně tato knížka mi byla doporučena členkou teamu se slovy "Ten příběh je fakt hustej." Tak jsem tomu dal šanci :), přecejenom již samotný název je zajímavý.


Co jsem si odnesl?

Sýr je metaforou toho, čeho v živote chceme, můžou to být peníze, firmu, svobodu, nebo i dobré zdraví, uznání, prostě vše, co by kdekdo chtěl.


V hlavní myšlence jsou celkem 4 postavy. Dvě myšky a dva mini lidičkové. Když všichni našli sýr v bludišti, byli šťastní, protože se každý den nadlábli. Postupem času ale hromada sýra mizela, čehož si myšky všimly, ale lidičkové zaslepěni furt jedli. Najednou sýr nebyl, myšky dávno našli nový a lidičkové tomu nemůžou uvěřit.


Při čtení této části jsem si pořád vzpomímal na všude známé začátky epidemie, spojené s podnikáním. Bohužel mnoho malých podniků zkrachovalo, protože s touto situací nepočítali a nedělali si tedy peněžní rezervy. (Byli zaslepení svým funkčním podnikáním)


Další hlavní myšlenkou je strach. (Lidičkové totiž mají strach najít sýr nový.)

Mezi moje další myšlenky rozhodně patří české zastaralé školství. Krásným příkladem je moje steřdní. Postupy, které se studentí učí jsou opravdu zastaralé, jak recepty, tak učebnice a bohužel i samotný způsob vzdělávání. (bojí se učitelé změny?)

 

Key sentences:

Další hlavní myšlenkou je strach. (Lidičkové totiž mají strach najít nový sýr.)  

Změny se ve světě stávají - zmizení sýra

Nebát se dělat různé změny (změna je život)

 Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (1):Jonáš - 02.01.2022 - 15:26


Tyjo zajímavé myšlenkové pochody. Přemýšlel jsi jak propojit poznatek o podnikatelích ze začátku pandemie s JBS cooperativ? Jinak změna jsou nedílnou součástí života a je třeba s nimi umět pracovat, nebo alespoň se seznámit s cyklem přijímaní změny.

Nejnovější eseje:

Kategorie: Jiné

Body: 1

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Společnost

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Společnost

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

24.01.2022

Kategorie: Učení

Body: 2

24.01.2022

Sleduj nás na sociálních sítích: