Jak získavat přátele a působit na lidi


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 14.11.2021

Jak získavat přátele a působit na lidi   Dale Carnegie

Jak získávat přátele a působit na lidi

 

Kniha pojednává o mezilidské komunikaci a jak v ní být co nejlepší. Ať už se jedná o komunikaci v rodině, s kamarády nebo ve firmě.

 

Moje první myšlenka po dočtení této knihy je asi ta, že kdyby se všichni lidé řídili podle rad z této knihy. Svět by byl o dost příjemnějším místem na žití. Je to řekl bych utopická představa, protože zaprvé lidé primárně myslí jen na sebe a zadruhé nechávají se často ovládat emocemi což má za následek mnoho zbytečných konfliktu a nedorozumění.


Přesto dočtením této knihy jsem dostal širší rozhled na komunikaci a na to, jak se chovat abych z toho já i všichni ostatní měli větší užitek. Například už si teď dávám pozor při mluvení s lidmi abych je nechával více mluvit a byl dobrým posluchačem přesně tak jako bych to chtěl já, kdybych vykládal něco se zápalem někomu jinému. Jak je psáno v knize ´´Důležité je pouze to, abyste věnovali mimořádnou pozornost osobě, která s vámi hovoří. Nic jiného nedokáže druhým tak zalichotit. ´´ A může to dle knihy velmi pomoci i při jednání s potencionálním zákazníkem.

Zároveň jsem si uvědomil jak často lidé (včetně mě) jednají v zápalu emocí což má většinou za následek zhoršení dané situace i vztahů. Proto se budu teď snažit si každou situaci nejprve v klidu zhodnotit a až poté patřičně zareagovat, a myslím aspoň teď po přečtení této knihy, že mi to opravdu pomůže.


U nějakých pravidel jsem se po přečtení však dlouze zamýšlel, jestli to takto opravdu ve většině případů funguje. Dám příklad. První zásada knihy zní: Nikdy nikoho nekritizujte, neodsuzujte a nestěžujte si. Za svůj krátký život jsem však už párkrát poznal že důrazná kritika je čas od času na místě. A dle mého může pomoct kritizovanému k otevření očí a zlepšení. Kdyby se všichni jen chválili a přímou kritiku všelijak obcházeli určitě by to bylo příjemnější, ale nejsem si zcela jistý, jestli zároveň produktivnější. Ale možná se pletu na knihu budu každodenně myslet z části se jí pokusím řídit a uvidíme kam mě to posune.


Každopádně si však myslím, že kdybychom se vetší části pravidel řídili u nás v teamu, hodně by nám to prospělo jak v práci na projektech, tak v udržování dobrých vztahů v kolektivu.

 

Kniha se mi líbila, historické reference mě jako milovníka historie povzbuzovali ve čtení a líbilo se mi, jak se autor každé pravidlo ukázal v praxi většinou jak v osobním, tak pracovním životě a lépe si mi pak všechny pravidla dostali pod kůži a mohl se nad nimi zamyslet.



Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (1):



Tomáš Konrád - 28.11.2021 - 19:55


V eseji jako pozitivní body vnímám reflexi a uvědomění, jen tak dál. Pokud někomu pomůže kritika, ale autor uvádí "nekritizujte", jakým způsobem lze dojít k nějakému kompromisu a v čem bude spočívat? Jaký může být tvůj přínos do týmu ke zlepšení komunikace a vztahů?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 2

Kategorie: Společnost

Body: 0

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

30.09.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

30.09.2024

Kategorie: Společnost

Body: 1

30.09.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: