Jak získávat přátele a působit na lidi


2 body

Hodnocení: 90 %

Přidáno: 29.04.2021

Jak získávat přátele a působit na lidi   Dale Carnegie

Proč jsem si tuto knihu vybrala?

Tuto knihu jsem si vybrala na doporučení svého kamaráda, který mi řekl, že kniha výrazně ovlivnila jeho život. Mezilidská komunikace je pro život velmi důležitá a často vede k úspěchu.


Obsah?

V knize jsem našla spoustu moudrých rad. Velká část knihy je psaná příběhy, které se skutečně staly a tak se mi velmi dobře četla. Knihu bych rozdělila asi do nejdůležitějších 4 částí.


1. Jak jednat s lidmi?

V této části je velmi hezky vykresleno, jaký má dopad na druhé naše ostrá kritika a nepříliš dobré ocenění. Pocit důležitosti je pro každého z nás velmi důležitý, když se nám nedostává, přichází mrzutost a frustrace, že jsme k ničemu. Vzbudit v ostatních chuť udělat nějaký úkol, i když se jim do toho před tím nechtělo, vyžaduje velkou a bez chybnou práci. Musíme být přesvědčivý, příjemní a ocenit důležitost daného člověka.


2. Jak se stát oblíbeným?

Při této části knihy jsem si vybavila svojí kamarádku Barču. Barča pracuje jako barmanka v jednom baru a má ji snad každý rád. Lidé se kolikrát vracejí jen za jejím příjemným úsměvem. Často jsem si kladla otázku, jak může být Barča tak oblíbená a jak může dělat takový dojem na úplně cizí lidi. Na její kouzla jsem přišla díky této knize. Barča má na tváři vždy upřímný a přirozený úsměv. Při obsluhování často začíná přirozenou interakci se zákazníkem na základě pochvaly jakékoli zajímavé věci a dává prostor zákazníkovi, aby ji vyprávěl více, i když to s její prací vůbec nesouvisí. Když takto naváže kontakt, velmi dobře si pamatuje jména všech lidí. Barča působí velmi příjemně a nezažila jsem člověka, který by opouštěl bar bez úsměvu na tváři.


3. Jak získat lidi na svou stranu?

Základ všeho je přátelský přístup. Vyvolání ve druhém člověku, že se mu snažíme poradit a pomoct. Když ho vyslechneme, zveličíme náš problém, dodáme mu na důležitost a tím ho vlastně přesvědčíme, že to byl jeho nápad a získáme ho tak na svou stranu. Tato část mě moc neoslovila, přišla mi silně manipulativní. Představa, že tyto taktiky používá vědomě někdo na mě, se mi vůbec nelíbí.


4. Jak se stát vůdcem?

Opravdový leader by měl podle této knihy klást spíše otázky než diktovat rozkazy. S tím naprosto souhlasím a pojí se mi s tím bod, přesvědčit druhé, že je to jejich vlastní nápad a že na to přišli svou vlastní cestou. Další důležitá věc je pochvala. Upřímná pochvala potěší i toho největšího mrzouta na světě


Závěr?

Nepřišla jsem na to, jestli se mi tato kniha líbila, či nelíbila. Některé techniky mi přišli až moc manipulativní. Zároveň si teď mnohem více všímám chování lidí, které nastiňuje podobné situace jako v knize a je mi velmi nepříjemné, když mám pocit, že se mě snaží někdo účelně těmito metodami ovlivnit.Hodnocení: 90 %

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: