Jak získávat přátele a působit na lidi


2 body

Hodnocení: 90 %

Přidáno: 29.11.2021

Jak získávat přátele a působit na lidi   Dale Carnegie

Esej : Jak získávat přátelé a působit na lidi




Motivaci k přečtení této knihy jsem dostal v kvůli chtíči se zdokonalit v komunikaci s ostatními a ukotvení si schopnosti být efektivní v rámci řešení životních situací. Kniha mi ukázala mnoho metod , které mi pomohli vyřešit spoustu situací a sporů v mém okolí , které vedli k pozitivním závěrům.







6 způsobů jak docílit toho , aby vás lidi měli rádi

-       Opravdu se zajímejte o ostatní – ukázat náš zájem v ostatních budí výborný dojem – přátele si uděláme tak že se o ně budeme zajímat



-       Usmívejte se  je to zpráva dobré vůle – pokud se na lidi kolem nás smějeme , vrací nám to zpět a tvoří to pozitivní výsledek v komunikaci a  o to lépe si nás zaškatulkují



-       Pamatujte , že jméno je pro každého z nás tím nejzvučnějším a nejdůležitějším zvukem v každém jazyce – Jméno je identita a dělá nás unikátním. Vlastní jméno je pro nás osobně tím nejdůležitějším. Zkomolením někoho jména dáváme najevo o nedostatečném zájmu druhého. Byznysman který nezná dobře jména svých klientů o něm vypovídá , že ho nezajímá velká část jeho podnikání.



-       Buďte dobrým posluchačem – povzbuďte ostatní ať  mluví sami o sobě.  Tím , že někomu umožníme mluvit o sobě samotném učiní osobu cítit se důležitě a polichoceně.



-       Mluvte o zájmu druhé osoby. Lidé s větším nadšením mluví o tématech , které zajímají je něž témata které chceme řešit my. Poznejte blíže cíle druhého , prostudujte jejich zájmy. Mluvte s lidmi o nich samotných a budou poslouchat celé hodiny.



-       Nechce danou osobu cítit se důležitě a udělejte to upřímně. Vyvarujte se věcem , které snižují druhou osobu.


 



 

Take out :

 

–       nekritizujte , neodsuzujte , nestěžujte si - Lidé jsou tvorové s emocemi a jsou motivováni svým egem a hrdostí . Kritizování lidí je vždy staví do defenzivy a nahází pak cesty k racionalizaci svých činů. Kritika ranní lidskou hrdost.



–      Udávejte čestná a upřímná uznání -  naše touha po chvále nás motivuje zdolávat jakékoliv cíle – je nutné uznání uspořádat realisticky a neříkat věci , které opravdu tak nemyslíme.



–      Zajímejte se o zájmy ostatních osob – jediným způsobem jak ovlivnit ostatní je mluvit o tom co ostatní chtějí a ukázat jim jak toho dosáhnout. 


–      Nemluvte o tom co chcete vy , ale zajímejte se o to co chtějí ostatní a ukažte , že jim chcete pomoct



–      Jedinou cestou jak získat to nejlepší ze sporu je ….. se mu vyhnout !



–      Nikdy neříkejte : NEMÁTE PRAVDU ! – Když jsou lidi nařčeni , že nemají pravdu tak začnou svůj názor tvrdě bránit , tím ztratí pohled na původní myšlenku a konverzace směřuje k záhubě.



–      Pokud se mýlíte tak to přiznejte rychle a důrazně – přiznání naší chyby pomáhá a ukazuje šlechetnost odpuštění. Omluva přinese lepší výsledky a je to lepší než se bránit když nás někdo nařkne z naší chyby



–      Odolejte nutkání při komunikaci vždy druhou osobu přerušit. Pokaždé když druhou osobu přerušíme cítí se nevyslechnuta



–      Snažte se upřímně vidět věci z pohledu druhé osoby – zvažte nápady a pocity druhé osoby. Pomůže vám to poodkrýt zájmy vaší protistrany



–      Začněte prioritně mluvit o věcech na které dostanete odpověď ANO – začněte s tím na čem se s protistranou shodneme.



–      Začněte chválou a  upřímným uznáním ostatních. Vždy je lepší poslouchat nepříjemné věci po tom co jste slyšeli chválu za věci , které se vám povedli.



–      Pokud někomu chceme říci kritiku , začněte vždy první u sebe. Řekněte kde jste chyby v minulosti udělal vy a následně na to řekněte chyby druhého. Tím se vyhnete obranému systému druhé a pochopí , že na daný úkol / projednávaný segment může chybu udělat kdokoliv a bude tím pádem více naslouchat naší zpětnou vazbu a proti strana pochopí že na chybovosti není sám.



–      Pokládejte otázky místo rozdávání rozkazu – dovoluje to naší protistraně dospět k vlastnímu závěru a stimuluje to kreativitu naší protistrany k lepšímu výsledku. 



Hodnocení: 90 %

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 2

19.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

17.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

17.11.2024

Kategorie: Vedení

Body: 2

14.11.2024

Kategorie: Koučování

Body: 2

13.11.2024

Kategorie: Jiné

Body: 1

07.11.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: