Jak získávát přátele a působit na lidi


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 02.09.2021

Jak získávat přátele a působit na lidi   Dale Carnegie


I s odstupem času mi připadá jistým způsobem vlezdoprdelkovská, ale možná mám jen chybný mentální model o tom jak projevovat náklonnost druhým.


V první části se autor zaměřuje na to, jak jednat s lidmi.

Ve zkratce…přínosné je přemýšlet více o druhých - zamyslet se nad nimi, opravdu zamyslet a pak už jen aplikovat do praxe podle situace -povedlo se tomu člověku něco? - no a pak se podívat na jeho situaci svyma očima : Kdyby se mě neco povedlo, asi bych se o tom chtěla bavit a trocha uznání by mě taky potěšila. No a pak se dle toho zachovat Nebo když chcete toho člověka o něco požádat, tak se stačí zamyslet nad tím, jaký by mohl být pro ně dostatečný motiv


Henry Ford jednou řekl : Tajemství úspěchu je vcitit se do druhého a vidět všechno jak svýma tak i jeho očima 


Druhá část se zaměřuje na to, jak se stát oblíbencem


Klíčem je opravdu se zajímat o druhé a dát jim najevo, že jsou důležití, vyslovujte jeho jméno, to dává jedincům jedinečnost, lidé to mají rádi.

Podporujete lidi aby mluvili o sobě, mluvte s nimi o tom,  co je zajímá  (nastuduj si to den předem jako Ferrazzi zmiňuje v knize o networkingu Nikdy nejez sám)


Lidé, kteří myslí jen na sebe jsou nenapravitelně nevzdělaní i kdyby za sebou měli několik škol


Chcete-li se stát zajímavým, zajímejte se odruhé


A nakonec ÚSMĚV!!




TŘETÍ Část je o přesvědčování a o tom jak si získat lidi


Obecně první část platí asi všude, takže mimo první část můžeme využít presvedcovacích metod - například dovolávat se ušlechtilých činů, protože, když vás někdo vidí jako ušlechtilého jedince, nechcete si kazit svuj obraz v jeho očích. Podle Dalea je dobré nechat ostatní si myslet, že nápad vznikl v jejich hlavě, budou pak k němu více nakloněni. A poslední metoda z knihy o přesvědčování je získat pro začátek několik kladných odpovědí. 

Je to morální? Záleží na situaci, pokud budu přesvědčovat kamarádku ke správnému životnímu stylu, nebo investora, aby nacpal peníze do projektu, kterému sama nevěřím.



Část čtvrtá- jak být vůdčí osobnost


Tato část pro mě byla asi nejvíce rozporů plná, jelikož jsem pár knih o leadershipu četla. Jako třeba rada “začněte chválou”, Kim Scottová tuto metodu ve své knize Radikální otevřenost nazývá “sandwitch s hovnem”, možná ale Dale umí mnohem lépe a upřímněji podávat chválu než Kim, osobně si ale nedokážu představit konverzaci, jak mi někdo zlepší náladu pochvalou a pak mě zkritizuje. Je to jako když dítěti dáte bonbon a vzápětí mu ho vezmete.


Líbí se mi názor, že bychom měli chválit každé sebemenší zlepšení, když člověk začíná s nějakým novým cílem, je to vždycky těžké a to, že si někdo všimne malé změny, muže dodat motivaci, nakopnout k pokračování.


Záměr

Idealní metoda, pokud řešíte nějaký konflikt, nepříjemnou situaci. Řeknětě na začátku jaký je váš záměr, s čím přicházíte. Může to rozpustit strachy a zpříjemnit atmosféru 


Žádný strach





Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 2

19.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

17.11.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

17.11.2024

Kategorie: Vedení

Body: 2

14.11.2024

Kategorie: Koučování

Body: 2

13.11.2024

Kategorie: Jiné

Body: 1

07.11.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: