Jak se ze mě stal zloděj


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 22.06.2024

Kraď jako umělec   Austin Kleon

Kniha “Kraď jako umělec” od autora Austin Kleon.


Upřímně, říct mámě, aby mi koupila tuhle knihu v Luxoru (měli jsme slevy od T-mobile aplikace), protože jsem na ní neustále viděla eseje v esej bance, bylo jedno z nejlepších literárních rozhodnutích, co mě v poslední době potkalo. Opravdu. Na knize mě bavilo všechno. Bavil mě obal, doplňující kresby, moudra umělců i autora drzost.


S čtením knihy se mi rodilo spoustu myšlenek. Umělci jsou zloději, jak už napovídá název knížky. Kradou cizí nápady. Ale jaké vlastnosti mají přesně zloději? Jsou drzí, jdou proti proudu, nerespektují společenské normy, reagují na vývin ekonomiky - např. zvýší se ceny jídla? Radši půjdou krást do obchodu, aniž by museli platit. To samé dělají umělci. Reagují na věci, co s děje kolem nich. Umělci ale zároveň projektují své vnitřní rozpoložení - vlastnosti, myšlenky, vlastní rukopis a emoce na plátno nebo jinou uměleckou činnost. Buď takovým zlodějem, abys to mohl svést na to, že si umělec.


Jelikož sama dělám “uměleckou” činnost - tvořím loga a další grafické práce - odnesla jsem si spoustu inspirace, co dělat, když nejsem kreativní a nedaří se mi vymyslet žádný super nápad.


1/ Prostě krást

Pinterest, Behance, Dribbble jsou super platformy, kde ostatní designeři ukazují, co udělali. Jak jinak si vybudovat jméno, než vše ukazovat?


2/ Koukat se kolem sebe

Stala se mi z toho až obsese. Vždycky, když jsem (hlavně) v autobusu, mám neustálé nutkání koukat se kolem sebe, co ostatní vymysleli a inspirovat se tím.


3/ Změnit prostředí

Z domova se mi dobře pracuje jen někdy. V knize byla změna prostředí vyprávěna v trošku větším měřítku. Prostě odleť do jiné země a inspiruj se lidmi, kulturou, jídlem a on nějaký nápad přjde sám.


4/ Hobbies

Člověk by se zbláznil z toho, dělat neustále stejnou věc. Je důležitý si hlavu zaměstnávat i jinými činnostmi než jen tou, kterou musíš odevzdat. Práce není všechno.


5/ Vypnout

Vypni počítač a zkus udělat něco rukama. Háčkuj, lep, maluj, kresli, stříhej nebo posekej zahradu.


6/ Nuď se nebo žehli

Zahrň do svého týdenního plánu i čas na nic nedělání nebo repetetivní nudnou práci. Uklidíš si doma, vyžehlíš si oblečení, ale budeš mít v hlavě spoustu nápadů, co můžeš podniknout.


7/ Lidi

Asi všichni víme, že nás ovlivňuje pár našich nejbližších přátel. Buď s lidmi, kteří tě inspirují a rozvíjejí.


Moudré okénko na závěr. Tahle kniha ve mě opravdu vzbudila kreativitu, stejně tak jako se píše na zadní straně knihy: “Odblokuj svou kreativitu.” Doporučuji všem.


Quotes

Něco dělej. Tak zjistíš, kdo jsi.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 2

17.07.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

15.07.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

13.07.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

13.07.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

12.07.2024

Kategorie: Učení

Body: 1

Sleduj nás na sociálních sítích: