Geniální podnikatel Tomáš Baťa


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 19.04.2023

Geniální podnikatel Tomáš Baťa   Antonín Cekota

Úvod: Tomáš Baťa byl velkou inspirací pro spoustu podnikatelů a je velkou inspirací i pro mě. Sice jeho metody a praktiky vznikly v minulém století, ale jejich význam je vidět do teď. Až dostuduji Tiimi, chtěla bych vést svou firmu, proto mi jeho biografie zapadá do konceptu.

 

Shrnutí: Kniha je biografií jednoho z nejvýznamnějších podnikatelů české historie, Tomaše Bati. Kniha se zaměřuje na jeho život a podnikatelské začátky, kdy jako malý měl sen stát se obchodníkem a vyrábět kvalitní obuv za rozumnou cenu.

 

Obsah: V knize se dozvíte, jak Baťa postupně rozvíjel své podnikání, které se stalo úspěšným po celém světě, jak se snažil vylepšovat výrobu a zaměstnanecké vztahy a jak se vypořádal s různými problémy a překážkami. Kromě toho autor ukazuje, jaký vliv měla Baťova podnikatelská filosofie na celou společnost a jak se projevovala v jeho vztahu ke svým zaměstnancům, zákazníkům a dodavatelům. Jedním z klíčových bodů knihy je také ukázat, jak Tomáš Baťa dokázal vytvořit svůj osobní brand a jak se to projevilo v jeho úspěchu jako podnikatele.

 

Tomáš Baťa rozvíjel své podnikání zejména inovativními způsoby. Byl průkopníkem mnoha moderních řízení a managementových postupů, jako například decentralizace, rozdělení společnosti na menší jednotky a delegování odpovědnosti, spolupráce se zaměstnanci, důraz na kvalitu a efektivnost, nebo využívání reklamy.

 

Baťa také využíval moderní marketingové a prodejní techniky, jako například obchodní zastoupení v zahraničí, rozdělení sortimentu na jednotlivé kategorie, nebo prodejní katalogy.

 

Jeho podnikání mělo velký vliv na celý svět, protože Baťovy boty se staly symbolem kvality a inovace. Baťova společnost se stala jednou z největších na světě a rozšířila se do mnoha zemí. Baťa také prosazoval moderní pracovní postupy a sociální zodpovědnost, což ovlivnilo i další podnikatele a společnosti.

 

Závěr: Kniha pro mě byla jakousi zvláštní zkušeností. Neumím si to představit, jak se žilo a fungovalo před těmito způsoby. Viděla jsem to ve filmech, seriálech a přečetla v knize, ale nedokážu se do toho vcítit a porovnat rozdíl, když jsem to nezažila na vlastní kůži. Baťovy principy jsou mi známe a v dnešní době je považuji za samozřejmost, ovšem chápu, že v té době to byla velká změna.

 

Baťa byl správný muž na správném místě!!Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: