First things first


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 15.01.2022

First things first   Stephen R. Covey

Tuto knihu bych zařadil do sebe rozvojové literatury. Kniha nám pomůže správně nastavit si priority, vytvořit vizi do budoucna a ukáže nám, jak zlepšovat mezilidské vztahy a dovednosti v oblasti leadershipu. 


Stanovení priorit a správné uspořádání času je neustále omílané a ve spoustě knih zmiňované téma, ale málokdo z nás má ten správný klíč k tomu, jak doopravdy s těmito oblastmi pracovat. Správný time management má však pozitivní dopady jak na náš osobní i pracovní život, kde hraje důležitou roli v souvislosti s mezilidskými vztahy. 


Většina z nás je naučena řídit svůj čas podle hodinek – schůzky, úkoly, deadliny. Jsme zvyklí neustále spěchat a nepouštět se do věcí příliš do hloubky. Je však také důležité mít také vlastní hodnoty a principy – kompas, které nám pomohou dosáhnout naší dlouhodobé vize. 

Pokud se něčemu věnujeme, měli bychom se více soustředit na věci kterou jsou pro nás důležité a ne ty, které jsou urgentní. Myslím si, že díky tomuto pravidlu se můžeme vyhnout dělání zbytečných chyb a hlavně výsledek naší práce bude dosahovat daleko vyšší kvality a smyslu. Je zapotřebí si uvědomit, že ne na všechno stačíme sami. Úspěch vzniká ze vzájemné závislosti a spolupráce, nikoliv z nezávislosti a konkurence. Tohle je jedna z věcí, kterou se v Tiimiakatemia naučil nejvíce. Ne proto, že bych předtím nějak bojoval s konkurencí, ale měl jsem problém dělit se o práci. Vždycky jsem raději na všem pracoval sám. V případě větších projektů je však zapotřebí správně rozdělovat týmové a odborné role. 

Důležité tedy za mě je stanovit si jasný cíl a držet směr, kterým se k němu dostaneme, ať to trvá jakkoliv dlouho. Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Sleduj nás na sociálních sítích: