Attitude 101: Cesta do Finska


1 bod

Hodnocení: 97.5 %

Přidáno: 04.12.2023

Správný postoj 101   John C. Maxwell

Kniha Attitude 101 ukazuje, jak postoje mění naši osobnost. Odhaluje, že nestačí mít jen talentované členy, aby tým dobře fungoval. Členi týmu se navzájem ovlivňují a inspirují, proto je základem správného postoje pozitivní nastavení. Špatné návyky jako neschopnost přiznat chybu, neschopnost omluvit se, kritický charakter nebo sobeckost se šíří daleko rychleji než ty dobré.

Kniha předpokládá, že za jakýmkoli problémem je schovaný postoj, který předurčuje to, kam se naše akce a konání vyvine. Náš tým teď nejvíce pálí cesta do Finska. To, že na ni nemáme peníze. V týhle eseji bych chtěl zjistit, co za postoje se skrývá za touhle překážkou a jak se jí můžeme postavit, abychom cíle dosáhli.


Peníze jsou pro nás momentálně hlavní překážka k tomu, aby do Finska jel celý tým. Čas a doposud vydělané peníze hrají proti nám. V knize tomu autor říká adversity: nepřízeň osudu. Jak se k této situaci postavíme? 

Bojím se, že to nezvládneme. Je to vůbec realný vydělat? Ptal jsem se kluků v TAPu, co si myslí o našem plánu vydělat za měsíc 280 tisíc: „No, já vám to nechtěl kazit… nevim, jak byste do dokázali, myslim, že to nepůjde.“


„Embrace adversity and make failure a regular part of your life“


No, tak jo! Přijmu to, že se to může celý pokazit. Svět se nezboří. Co nám přinese, když do toho půjdem naplno a něco tomu obětujem? Hlavně mě to motivuje, mám cíl, který sakra chci. První learning circus pro mě byl ohromnej a chci to znova, navíc ve Finsku, kde Tiimi začala. Díky tomu, že teď nastartujem projekty se naše běžná výkonnost posune na úplně nový level. Zvládneme být efektivní tak, jak jsem ještě nezvládli, protože budeme muset. Dokážeme sehnat, alespoň pár zakázek, nový zákazníky, potkáme nový lidi. A ať to dopadne jak chce, rozšíříme si naší síť a to nám prospěje do budoucna. Kvůli tomu, že se budeme soustředit na cíl, na jednu důležitou věc, zjistíme, co nám v týmu chybí za procesy a jaké procesy v našem týmu jsou navíc nebo jsou zbytečné, proto budeme inovovat.


„Only way you can get ahead is to fail early, fail often and fail forward“


První zákazník nás třeba odmítne, možná i ten druhej a možná nás jich odmítne strašně moc. ALE! Úspěch pochází z mnoha selhání. Co to znamená fail forward? Zaprvé to znamená odmítnou odmítnutí: Na neúspěch reaguji tím, že se ptám, co můžu zlepšit, kde mám potenciál k růstu. Zadruhé to znamená koukat se na neúspěch jako na dočasný, to, že jsem neuspěl, neznamená, že už niky neuspěju. Musíme selhání vnímat jako izolovaný incident a nenechat si jím zabarvit celý pohled na věc. V neposlední řadě to znamená soustředit se na silné stránky.

V týmu je nás dvanáct a každý umí něco skvěle a něco neumí vůbec. Je odpovědnost každého v našem týmu, aby se zamyslel nad tím, co mu jde. Není potřeba být v tom nejlepší, možná bude stačit, když nás to bude bavit. # jako #nostress. Každopádně, musíme se soustředit na silné stránky jednotlivců.


„To go up, you have to give up. That is the true nature of leadership. That is the power of the right attitude.“


Poslední kapitola knihy pro mě byla docela děsivá a přišla mi až krutě pravdivá. Abychom do Finska jeli, něco obětovat musíme. Určitě to bude náš čas. Přemýšlím i nad naším Cabinem, je to položka nákladná, která by nám v kase mohla ušetřit i 20 tisíc. Už jsem to probírali jednou: Budeme to platit z kasy? Ale já teď přemýšlím nad tím, jestli ho vůbec organizovat způsobem, jak jsem zamýšleli. Nedávalo by smysl jet třeba k někomu na chatu nebo si udělat soustředění v TAPu? Stejně tak mzdy, dokážeme se jich vzdát pro cíl? Megi mi dokonce řekla, že by obětovala svoji výplatu z léta, to mě ohromilo. Všechno tohle jsou citlivý témata. Naty strávila mnoho času s přípravou Cabinu, Luky s přípravou Rocket Days. 

Tyto dva příklady mi vyvstaly na mysl jako první, ještě nevím, co budeme muset obětovat pro to, abychom se do Finska dostali, ale jsem si jistý, že něco obětovat musíme. Otázka je co.Hodnocení: 97.5 %

Nový komentář:Komentáře (5):Aleš Chytil - 27.01.2024 - 01:36


Hustý, hodně praktický na příkladech myšlení, když to teď vidím, že se Finsko uskutečnilo tak doufám, že kniha posloužila jak měla.

natys - 04.12.2023 - 20:29


amazing berte

natys - 04.12.2023 - 20:29


amazing berte

- 04.12.2023 - 20:29


amazing berte

Zdeněk Lustig - 04.12.2023 - 17:04


Kniha je inspirující tím, že nabízí strategie pro vědomé přerámování osobního přístupu spolu s ukázkami, jak to udělat. Zdařilá aplikace na vaši konkrétní situaci v týmu, jak v krátkém čase dosáhnout relativně velkého příjmu. V závěru úvahy, co obětovat, bych očekával ještě návrh, jak se pokusit prioritizovat a na základě jakých kritérií vybrat vhodnou oběť v zájmu dosažení společného týmového cíle.

Nejnovější eseje:

Kategorie: Jiné

Body: 1

22.06.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 2

21.06.2024

Kategorie: Jiné

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

18.06.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: