Naprosté ground basics PŘ. Knížka je psaná příběhem, což mi přišlo naprosto super! Četla se fakt dobře. Přišlo mi to celé jako rozhovor studentů s mentorem. Přiblížilo mi to PŘ od úplných základů, které jsem měl jen částečné po exaktní znalosti a uvědomění.
Teorie v bodech:
ATP do praxe:
Předám to co bych já chtěl dělat při vedení. Jedná se stále o nějakou formu řízení či leadershipu. Jsem pro to, aby si budoucí projekťáci zhodnotili to co použijí a to co ne.
Dobu projektu komunikovat předem. Projekt netrvá jen 24 hodin. Realizace trvá 24 hodin. S tím je ale potřeba, aby byli předpřipravené věci. Například WBS se může udělat s celým týmem den předem za 3 hodiny. musí se počítat i s vyhodnocením! Na poslední 3 BG jsme nedělali reflexi!
WBS je fakt třeba sestavovat i s klientem, nebo mu jí dát alespoň předem schválit. Pomůže nám to s tím, co doručíme a co do toho projektu dáme. Zákazník definuje požadavky. Pokud budu projekťák budu definovat požadavky se zákazníkem.
Neděláme zakládací listinu, kterou vidím jako jasnou definici toho, co se bude po nás vyžadovat. (Obava: Jak to udělat tak, aby všem vyhovovalo zadání. Někdo chce víc volnosti někdo víc direkce)
Projektový záměr moc neděláme. Vidím v tom potenciál jednoduchého a rychlého chcecku o projekt. Budu nastavovat se zákazníkem a budu schvalovat s týmem.
Logický rámec jsem nikdy do projektu nedělal i když si myslím, že to z části naplňuje premotorola, kterou bych ale obohatil o nějaké další otázky i z logického rámce
Už při nastavování cíle a očekávání sbíráme požadavky od zadavatelů. Jendá se tedy o to, že když zákazník řekne: “Chci to crazy” nebudu jako projekťák vyžadovat tak přesnou zakládací listinu.
Nedefinujeme si scope projektu, tedy do jaké míry chceme realizovat nápady. Zase mi přijde že je to o jednání se zákazníkem, protože se zadání liší. Někdo chce hodně a nerozpracovávat. Někdo chce jeden big idea a zpracovat (česká whiskey x zásilkovna)