Technika pomodoro


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 24.05.2023

Technika pomodoro   Francesco Cirillo

Technika Pomodoro

Francesco Cirillo

 

Věčně bojuji s časem, což je znamení neefektivně nastaveného time-managementu. Hlavní problém je, že si toho beru až moc. Škola, part-time práce + brigáda a do toho podnikání + nějaký ten osobní život. Abych toto vše stíhal, je potřeba, abych stanovil svou efektivitu na maximum a veškeré procesy své práce zrychlil. Domníval jsem se, že mi v tom pomodoro metoda pomůže, a proto jsem se rozhodl přečíst tuto knihu.


Klíčové u této techniky je maximalizovat soustředěnost a efektivitu a tím dosáhnout rychlejšího plnění úkolů bez rozptýlení.


Pomodoro: hodiny ve tvaru rajčete – 1 pomodoro trvá 25 minut a následuje 5 minut přestávka. Po 4. pomodoru následuje 15 až 30 minutová pauza.


  • V případě, že úkol zabere více než 5-7 pomodor, je potřeba úkol rozdělit na menší.
  • Dobrým tipem je zapisovat si dopředu, pak zpětně a porovnávat, odhad pomodor vůči daným úkolům. Díky tomu je mohu změřit a vím, kolik mi zaberou času a zároveň se dle toho lze spočítat i hodinová mzda pro zaměstnance i sebe.
  • V závěru asi moc nerozumím, proč je kvůli této technice napsaná kniha, stačilo by mi pravděpodobně si přečíst jen pravidla, která zmiňuji výše a mohu vzhůru do práce.


ATP

Pomocí telefonu si i při této eseji měřím pomodora, načež následují pauzy. U této eseje jsem se zrovna vešel do jediného pomodora, a proto rovnou bez přestávky pokračuji v dalším, dokud nezazvoní. Jelikož jakmile pomodoro zapnu, musí i zazvonit. Touto dobou mě za zhruba 5 minut čeká přestávka.

 

 Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Jiné

Body: 1

22.06.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 2

21.06.2024

Kategorie: Jiné

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

18.06.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

18.06.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: