Radikální otevřenost


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 24.01.2022

Radikální otevřenost   Kim Scott

Radikální otevřenost 

Proč jsem si knihu vybrala? 

Tuto knihu jsme si vybrali jako tým, kdy jsme usoudili, že by pro náš tým mohla být velmi přínosná, protože jsme měli problém s radikální otevřeností a dialogem a usoudili jsme, že by nám tato kniha mohla velmi pomoci.  

V knize jsou zmiňovány 4 přístupy: 

  1. Ničivá empatie-Neříkáte buď nic, nebo si dáváte hodně pozor na to co a jak říkáte, hlavně aby jste danému člověku neublížili, případně i dáváte neupřímné pochvaly.  
  2. Manipulativní neupřímnost-Často toto používají lidé, kteří se snaží něco získat. Dalo by se říci, že tímto přístupem se tolerují nedostatečné výkony 
  3. Útočná agrese-Je to přístup, bez empatie, člověk přímo konfrontuje druhého člena a nesoustředí se, jakým stylem sdělí informace a nezajímá ho, jak je daný člověk vezme a jestli si vůbec vezme to, co člověk chtěl 
  4. Radikální otevřenost-Otevřená zpětná vazba, která je přímá a upřímná, je podána v klidu a v soukromí. Je to pro růst, aby člověk věděl co dělá špatně a pro příště to mohl zlepšit, ale musí mu být sděleno co dělá špatně.  

Myšlenky(tipy) z knihy které mne zaujali: 

Závěr: 

Tato kniha byla pro náš tým velmi užitečná a velmi rádi se k ní vracíme a informace rádi stále používáme a byla pro náš tým zatím z knih nejvíce užitečná a efektivní. 
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 3

11.05.2022

Kategorie: Inovace

Body: 0

08.05.2022

Kategorie: Podnikání

Body: 3

08.05.2022

Kategorie: Učení

Body: 1

07.05.2022

Kategorie: Inovace

Body: 3

06.05.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

05.05.2022

Sleduj nás na sociálních sítích: