Knížku jsem měl jako povinnou četbu do předmětu Řízení malého podniku. Upřímně do teď moc nechápu proč. Kniha je totiž jednoduše strašná.
Proč je kniha strašná
377 stran, cena 960 kč a autorem je věhlasný R.T. Kiyosaki. Řeknete si:,,WOW! To bude nátřesk. Tahle knížka mi dá takovou porci know-how, že by ji nesnědla ani Halina Pawlowská.” A pak přijde neuvěřitelné zklamání. Vlastně ne jen zklamání, ale i nuda, pocit nechuti a touha jít na poštu knihu vrátit. Raději zopakuju. Touha jít na POŠTU knihu vrátit. Nikdo nemá touhu jít na poštu. Nikdo.
A čím že je tedy kniha takový děs? Za celých 377 stran nám autor nabídne pouze jednu jedinou větší myšlenku, která je zároveň odpovědí na název knihy. Samozřejmě se dá namítnout, že nemám pravdu. Vždyť v knize je vypsáno daleko více know-how, jako je třeba cash-flow kvadrant či rady o investování a filozofie pasivního příjmu. Jenže je potřeba také vnímat kontext, v jakém je kniha napsána. Naprostá většina čtenářů této knihy už dávno přečetla daleko známější Kiyosakiho dílo Bohatý a chudý táta. A Bohatý a chudý táta přesně tato témata (pasivní příjem, cash-flow kvadrant apod.) obsahuje, a to ve velice podobném znění, v jakém jsou i v tomto díle. Obě knihy mi dost připomínají Justice league 2017 a Justice league: The Snyder cut. Prostě se jedná obsahově o takřka identická díla, avšak s tím rozdílem, že jedno je dvakrát tak dlouhé. Robert T. Kiyosaki zde krásně ukazuje, že už dávno nemá co světu nabídnout, a tak jen opakuje to samé stále dokola, hlavně dokud mu to sype peníze.
Hlavní myšlenka knihy
Proč jedničkáři pracují pro trojkaře? Protože se nebojí neúspěchu a nebojí se porušovat zajetá pravidla a postupy. Díky tomu je v reálném světě neodradí začátečnický neúspěch a na věci se dokáží podívat z alternativních úhlů, což jim dává strategickou výhodu v podnikání. Hotovo, nemáte zač, právě jsem vám ušetřil desítky hodin čtení a 960 korun.