Pravidla úspěchu


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 05.12.2021

Pravidla úspěchu   Jack Canfield, Janet Switzer

Proč jsem si tuto knihu vybrala?


Na začátku minulého měsíce jsem měla před nervovým zhroucením ze všech starostí povinností a hlavně špatných návyků. Neměla jsem motivaci. Jedna kamarádka mi poradila knihu Pravidla úspěchu, abych si znovu vyčistila svou cestu a viděla tak jasněji cíl mého života.

Kniha obsahuje 64 pravidel pro úspěšné lidi, alespoň tolik jsem jich při svých výpiskách napočítala. Některá pravidla úspěchu mě opravdu nadchla, jiná se mi až tolik nelíbila. Protože každou knihu, kterou čtu, beru jako švédský stůl, vždy si vyberu jen informace, které semnou rezonují.


Tyto 3 pravidla mě asi nejvíce zaujaly a snažím se je aplikovat v mém životě.


Pravidlo 4 – Věřte, že je to možné

Každý z nás má určitě svůj sen. Můj sen je, že jednou budu vlastnit stáj, kde jsou teď ustájení moji koníci. Sním o tom už od svých 12 let. Jednou bych si tu stáj chtěla od stávajícího majitele koupit a přetvořit ji podle svých představ. Práce s koňmi a kolem nich je moji životní náplní, jak si zkouším již od svých 10 let, kdy mě rodiče přihlásili do jezdeckého kroužku. Než si stáje koupím, chtěla bych tam po škole alespoň pracovat. Nevím, zda to bude kvůli financím možné na hlavní pracovní poměr, ale minimálně ve svém volném čase. Chci pořádat závody, soustředění, dětské tábory a vymyslela bych spoustu dalšího. V ideálním případě mě tyto projekty budou živit celý rok. Moji přátelé a příbuzní to ale nevidí jako moc reálnou možnost. Neustále mi kladou otázky jako: „To se chceš do konce života zahrabat u koní?“ „Vážně se chceš celý život dřít jako mezek?“ „Co budeš dělat, až budeš mít rodinu?“ Na většinu těch otázek mám odpověď, kterou si nechávám pro sebe, abych se ušetřila dalšímu výslechu. Abych svou myšlenku nějak uzavřela. Pokud s vámi ten sen rezonuje tolik jako semnou ten můj. Vykašlete se na to, co si myslí ostatní, ať to s vámi myslí jakkoli dobře. Věřte, že je to možné a jděte si za svým!


Pravidlo 17 – Žádejte

Jistě jste už několikrát nedostali, to co jste opravdu chtěli, protože jste se báli o to požádat. Tohle pravidlo funguje naprosto fantasticky a vyzkoušela jsem si to před pár týdny na vlastní kůži. Byla jsem s kamarádkou v Equiservisu (obchod pro koně a jezdce) Právě vyšla nová kolekce jezdeckých kalhot, které Kačka hrozně chtěla. Čekala asi půl roku, než dorazí do Čech, aby si je mohla koupit. Přišli jsme do obchodu a první cesta byla k rajtkám. Ovšem Katčinu velikost už neměli, takže si zkusila větší i menší, ale ani jedny ji nebyly. Když jsme si všimli, že vedle nás stojí také 2 holky, které vybírají rajtky a mají poslední kousek Katčiny velikosti právě těch, pro které jsme jeli. Viděla jsem, jak je Kačka smutná z toho, že by si je nemohla koupit, tak jsem si v hlavě řekla, že za zkoušku nic nedám. Šla jsem k těm dvoum holkám a zeptala jsem se jich, jestli budou ty rajtky brát, že mají poslední velikost, kterou potřebujeme a jiné rajtky koupit nechceme. Odpověď byla nad moje očekávání. Holčina se na mě podívala a řekla: „Nemůžu se rozhodnout mezi černými a hnědými rajtkami, ale můžu si koupit jen jedny. Pokud vám černé udělají radost, vezměte si je.“ Kačka měla obrovskou radost, rajtky padly jako ušité na míru. Nechápu, jak to, že stačila jen jediná otázka. Od této zkušenosti žádám vždy jen to, co chci.


Pravidlo 34 – Pěstujte každý rok 4 nové návyky vedoucí k úspěchu

V knize je uvedeno, že k zažití nového návyku stačí pouhé 3 měsíce. Pokud bych si každý rok od teď osvojila 4 nové návyky vedoucí k úspěchu. Za 5 let to bude 20 nových návyků. Za 10 let to bude 40 nových návyků. Mohla bych pokračovat, ale jistě chápete, co tím chci říct. Momentálně se snažím osvojit si návyk pravidelného chození do posilovny a do plaveckého bazénu, abych se ve svém těle cítila dobře.


Knihu doporučuji každému, kdo pochybuje o svém životě a potřebuje si ujasnit své cíle a směr.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: