Proč jsem si knihu vybrala ?
Kniha je složena ze 13 principů, které Napoleon získal díky rozhovorům s nejbohatšími lidmi jeho doby. Tudíž z našich reportů ze schůzek, můžeme napsat naší verzi knihy Myšlením k bohatsví.
Bohužel nemůžu říct, že jsem si z knihy odnesla nové či přínosné informace. Jednalo se totiž o další “manifestační příručku”, kdy jsem si podle názvu myslela, že dostanu například opravdové finanční rady.
Stručný popis
1) Touha
Musíme vytvořit, tak silnou touhu, která budu až spalující. Budeme pro ni dělat vše a budeme na ní myslet od rána do večera. K nalezení a rozproudění této touhy nám pomůže 6 kroková metoda:
2) Víra
Pokud věřím v nastavený cíl a věřím v sám sebe, je i z logického hlediska jasné, že mám napůl vyhráno. Nenechám se totiž jednoduše demotivovat například neúspěchem či negativním názorem ostatních. Věřím v to! Mluvíme-li, ale i názorech druhých, kdy mohou být z velké části negativní či rýpavé, může se naše víra proměnit v negativní. Neučila ses na zkoušku ? Tak to je jasné, že ji nedáš. -> já si toto myšlení převezmu a opravdu se to stane. Jak již v jiných manifestačních knihách stojí do života si přitahuje to, na co nejvíce myslíme.
3) Autosugesce
Jednoduchý nástroj, který si troufnu říct, že i funguje a přesto mu stále nedáváme dost pozornosti. Mysl, je mnohem silnější než si myslíme. Pokud tedy dokážeme náš mozek přesvědčit o tom, že podepisujeme kupní smlouvu k bytu na Václavském náměstí, který jsme si právě koupili penězi z našeho podnikání. A opakujeme tuto vizo-myšlenku dokola, je naše šance splnit tento cíl o mnohem vyšší.
4) Odborné znalosti
Pokud si vyberme směr naší cesty, musíme mít v daném oboru dostatek znalostí. Proto, co chceme musíme i něco dělat a to nejmenší je objevovat nové zkušenosti a znalosti. Obohatím tím sám sebe nebo náhodou narazím na kontakt, který mě posune blíže k mé vizi. Neměli bychom střídat činnosti, dokud se v nich nevzděláme dostatečně. Budeme mít od každého kousku něco, ale dohromady to nebude vůbec nic.
5) Obrazotvornost
Přeměňujeme touhu. Dáváme jí tvar, směr a velikost za pomocí dílčích cílů a úkolů. Máme dva druhy syntetizované myšlení, kdy pracujeme již se zkušenostmi, co máme a dle nich se snažíme touhu napasovat nebo kreativní myšlení, kdy využíváme nový styl, který se řídí spíše naší intuicí.
6) Organizované plánování
Toto pravidlo se vyskytlo i v knize Snězte tu žábu, mám-li před sebou velký cíl, který je jeho velikostí až depresivní a může vypadat nerealizovatelně, musím si ho rozdělit na menší kroky, ty se budou plnit jednodušeji a radost z jejich dosažení mě bude hnát dál.
7) Rozhodnost
Vím, co chci. Tudíž nemusím dělat kompromisy. Mé jednání a rozhodování směřuje k naplnění cíli. Pokud se nechám ovlivnit, má touha není dostatečná.
8) Vytrvalost
Právě ta nás odděluje od poražených. Jednoduše lze popsat na cvičení, pokud se rozhodnu cvičit, ale jsem frustrována, že po měsíci práce nejdou vidět výsledky a skončím s tím, nemůžu se poté divit, že moje kamarádka, která cvičí celou dobu má v létě v plavkách hezčí postavu než já. Vytrvala. V knize je uvedený příklad na Henrym Fordovi, který trval na svém 8-válcovém motoru, i když mu všichni říkali, že to není možné, jeho vytrvalos za několik let stvořila 8-válcový motor.
9) Mastermind - Síla mozkového trustu
Opět se zde objevuje rčení víc hlav víc ví. Setkala sem se s ním v nejedné knize (Pravidla úspěchu, Pátá disciplína a mnoho jiných). Z lidí okolo sebe čerpám nejen informace, ale i energii, pokud má někdo tendenci něco jednoduše vzdát můžu tíhnout ke stejnému zvyku, protože je mi to osoba blízká
10) Tajemství sexuální transmutace
Dle pana Hilla existuje 5 pohonů člověka: sexuální energie, láska, touha po bohatství, hudba a přátelství. Sexuální touha je z nich však nejstarší a i nejsilnější. Pokud se tuto touhu naučíme přeměnit v energii, otevřeme zásobárnu motivace, o které jsme mohli jen snít- tudíž take out z této kapitoly je “nemyslete stále na sex děcka”.
11) Podvědomí
Když se naučíme ovlivňovat naše podvědomí, které pracuje nepřetržitě a je takovým našem vysílačem emocí a energie, může si tak například z opršeného dne udělat, pozitivní den plného odpočinku. V potaz bereme 7 hlavních kladných emocí: touha, víra, láska, sex, nadšení, romantika, naděje. Tyto emoce bychom měli doplňovat našimi zážitky, aby byly tak silné, že dokážou přemoci 7 hlavních záporných emocí: strach, žárlivost, nenávist, pomstychtivost, chamtivost, Pověrčivost, hněv.
12) Mozek šestý smysl
V minulosti se dbal na důraz pouze na fyzické vlastnosti například na hrubou sílu, to co bylo vidět. Autor zde vznesl přání, že je možné, že vstupujeme do století, kdy naše skryté já bude mít vyšší váhu než naše já zrcadle. Tvrdí, že je nemožné aby jediná funkce mozku byla dostat potravu a spánek, je zatím skryto mnohem víc.
13) Šest démonů a šestý smysl
Jedná se o 6 strašáků, které blíže Napoleon popisuje v knize Jak přelstít ďábla, kvůli tomuto strachu se necháváme unášet ďáblem a ztrácíme motivaci a vůli. Jedná se o strach z chudoby, strach z kritiky, strach z nemoci, strach ze ztráty milovaných, strach ze stáří a strach ze smrti.
Propojení/ využití v Tiimi
Vidím zde propojení asi v bodě vytrvalosti, kdy jsem v září chtěla vzdát svou cestu v Tiimi, bylo by to touž jednoduché nemusela bych řešit jestli stihnu TS, jestli čtu dost knih, jestli znalosti aplikuju. Prostě bych to vzdala, avšak sem se rozhodla dát tomu i sobě šanci, protože, kdo ví, kam mě tato cesta může dostat.
Ale další propojení asi vidím v v autosugesci, kdy si na nástěnku vylepíme místa, kam bychom se s týmem chtěli podívat, budeme je mít neustále na očích, tudíž naše mysl bude přitahovat tento cíl.