Myšlením k bohatství


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 28.11.2023

Myšlením k bohatství pro 21. století   Napoleon Hill

Myšlením k bohatství pro 21.století

Napoleon Hill


Právě sem snědla žábu. Tuto knihu jsem přečetla, již začátkem prázdnin, ale nemohla sem se dokopat k tomu napsat na ni esej. Konečně je venku vážení, s její formou nejsem spokojena, avšak už sem ji napsat musela!!!


Úspěch potkává osoby, které na něj myslí.

 

Kniha pojednává o 13 principech úspěchu, jež tvoří základ vědy o úspěchu jako takového. Světový vynálezce Edwin C. Barnes zjistil že lidé mohou opravdu uspět myšlením k bohatství. Psychologové tvrdí, že pokud jste na něco opravdu připraveni dostaví se to, protože úspěch potkává osoby, které na něj myslí. Cílem knihy je naučit jedince přestat myslet na selhání, ale soustředit své myšlenky na úspěch. 


TOUHA: první krok na cestě k bohatství


spalující touha zvítězit: stav mysli nezbytný; nezbytný předpoklad úspěchu

Pro získání úspěchu je zapotřebí stav mysli, který se stane ‚‘posedlostí‘‘ , sále plánování konkrétních způsobů, kroků jak bohatství získat a nakonec to nejdůležitější a to vytrvalost, takovou jaká nepřipouští selhání. Úspěch začíná konkrétním cílem, proto je pro nás důležité si nějaký stanovit. 


Cesta bez cíle je jako jít na výlet a nevědět kam. 


ATP:

Důležité je tedy stanovovat si cíle, zvědomovat si je na cestě k jejich získání a být vytrvalý až do konce. Ke stanovování cílů nám slouží metoda SMART, k zvědomování ať už krátkodobého či dlouhodobého cíle se mi osvědčil visionboard, který mám stále na očích (např.: nalepen v pokoji na stěně, tapeta na mobilu, záložka do knihy…) Díky visonboardu si každý den připomenu svůj cíl a jak vypadá stav po dosažení cíle. 


Vision board vám umožní vizualizovat váš úspěch. Pravidelným prohlížením své nástěnky vizí se ponoříte do vizuální reprezentace toho, čeho chcete dosáhnout. To pomáhá vytvářet pozitivní a silný obraz ve vaší mysli, což usnadňuje věřit ve vaši schopnost dosáhnout vašich cílů.


Díky visonboardu zůstávám motivována. 


VÍRA a AUTOSUGESCE: druhý a třetí krok na cestě k bohatství


víra: představy o naplnění touhy a přesvědčení, že bude naplněna 

Víra může být navozena autosugescí. 


V autosugesci jde o to, přesvědčit své vědomí o něčem, co nemusí být pravdou, abychom mohli jednat, jako by to pravda byla. Dá se i říci, že autosugesce je sebeovládání pro pokročilé, ale je mnohem vhodnější a bezpečnější posilovat svou vůli, než si zahrávat se svým vědomím.


ATP:

Najděte si klidné místo zapište si těchto pět afirmací a sebejistě je vyslovte. Pod tento list papíru se podepište a každý den je sebejistě vyslovujte. Uvidíte, že po pár dnech těmto věcem sami začnete věřit a ovlivní vaše myšlení a následně i činy. 

 


Vaše podvědomí přijímá veškeré opakované pokyny, které jsou prodchnuté absolutní vírou.


SPECIALIZOVANÉ DOVEDNOSTI: čtvrtý krok na cestě k bohatství


specializované vědomosti: osobní zkušenosti nebo postřehy. 


Úspěšní lidé nikdy nepřestávají hledat specializované vědomosti související s jejich hlavním cílem, podnikáním nebo zaměstnáním.


PŘEDSTAVIVOST: pátý krok na cestě k bohatství


Představivost je dílna mysli.


Říká se, že lidé dokáží vytvořit cokoliv, co si umí představit. K představení našich cílů nám může sloužit již zmíněný visonboard.


ORGANIZOVANÉ PLÁNOVÁNÍ: šestý krok na cestě k bohatství


organizované plánování = uskutečnění touhy


Herny Ford nenashromáždil bohatství díky nadprůměrné inteligenci, ale proto, že přijal bezvadný plán, kterým se potom řídil. 

Kniha popisuje čtyři důležité kroky k vytvoření praktických plánů v rámci mozkového trustu.

mozkový trust/ brain trust – v USA skupina vysoce kvalifikovaných odborníků a iniciativních lidí. Označení poprvé použito pro poradce prezidenta F.D. Roosevelta při zpracovávání návrhů a realizaci New Dealu. 


Mozkový Tiimi trust, jsme skupina mladých iniciativních lidí, kteří se chtějí vzájemně vzdělávat. Čím dál tím víc si uvědomuji, jak vs’děčná jsem že studuji aprávě Tiimiakatemii a jsem obklopena tak skvělou komunitou, kterou v TAPu máme. Děkuji mozkový TAP truste/


Kniha představuje čtyři kroky k vytvoření praktického plánu v rámci MT (mozkového trustu) 


ATP:


Jak jsem již zmiňovala, tak díky TAPu, jsme obklopeni podobně smýšlejícími lidmi, kteří se navzájem chtějí obohacovat si na cestě za jejich cíli si pomáhat. K pravidelnému setkávání nám slouží TS, BM a projektové meety. Dokonalý soulad udržujeme například díky měsíčním teambuildingů, cabinu a na úrovni komunity díky RD. 


ROZHODNOST: sedmý krok na cestě k bohatství


Většina z nás v životě selhává, protože čekáme až bude “správný čas”, nečekejte čas nebude nikdy ideální. Každý den udělejme alespoň malý krůček na cestě k našemu cíli. V rozhodování nám může pomoci připomenutí si naší vize a hodnot, zda je s nimi dané rozhodnutí v souladu. 


VYTRVALOST: osmý krok na cestě k bohatství


Vytrvalost hraje zásadní roli v proměně touhy na finanční ekvivalent

a základem vytrvalosti je silná vůle. 


ATP: 

Přečti si Atomové návyky ;)


SÍLA MOZKOVÉHO TRUSTU: devátý krok na cestě k bohatství


V této kapitole se objevuje myšlenka z 6 kroku. Popisuje, jak je důležité se obklopovat lidmi, kteří tě mohou obohatit, namotivovat a něco nového naučit.


Jsme průměr 5 lidí, se kterými trávíme nejvíce času.


TAJUPLNOST SEXU: desátý krok na cestě k bohatství


Podle knihy má sexuální touha 3 přínosy: zachování lidstva, udržování zdraví, proměna průměrného člověka v génia. Kniha nás navádí ať projevujeme sexuální energii způspby, jež obohacují tělo, mysl a duši. 


PODVĚDOMÍ: jedenáctý krok na cestě k bohatství


Naplň mysl hlavními pozitivními emocemi jako jsou: touha, láska, víra, sexuální touha, zamilovanost a naděje. 


MOZEK: dvanáctý krok na cestě k bohatství


mozek: vysílající a přijímací stanice myšlenek


Prostřednictvím emocí lze zvýšit vibrace myšlenek.


ŠESTÝ SMYSL: třináctý krok na cestě k bohatství 

 

šestý smysl: dveře do chrámů moudrosti 

Šestý smysl je podvědomí související s tvořivou představivostí, je směsí duševních a duchovních schopností.


Díky šestém smyslu může nekonečná inteligence samovolně komunikovat, aniž by o to člověk usiloval nebo to požadoval. Porozumění šestém smyslu umožňuje pouze meditace spočívající v rozvíjení mysli.


Prostřednictvím šestého smyslu budete včas varováni před nebezpečími, abyste se jim mohli vyhnout, a informováni o příležitostech, které budete moci využít.


ATP:

Jak se více zaměřit na duchovní přesah a rozvinout svůj šestý smysl v knize není nijak podrobně popsáno, avšak nezoufej! Znám skvělý projekt, který ti s tímto může pomoci a tím je SOLA! 


Jak jsem již zmiňovala, uvědomila jsem si, nejen díky této knize, jak jsem vděčná za Tiimi a jak je důležité se obklopovat lidmi, kteří mě mohou posunout a něco nového naučit. 


Pokud chceme nějakých cílů v životě dosáhnout je důležité si je často připomínat a mít je v hlavě, jen tak se tyto cíle splní. 


Nezapomeňme však, že - Bohatství nelze vždycky poměřovat penězi!


 

 

Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 1

03.03.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

Kategorie: Podnikání

Body: 3

03.03.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

03.03.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

03.03.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: