The positive leader
Jan Mülfheit
Co jsem si z knihy odnesl?
Jak se dá vytvořit nejlepší tým na světě? – Jednoduchý „Áčka“ ti budou nabírat „Áčka“. „Béčka“ ti budou nabírat „Céčka“
Nemůžeme stavět na slabinách – vždycky na silnejch stránkách – důležitý pro autenticitu, sebevědomí.
Tohle asi nejlepší:
- Target strenghts, not weaknesses
- Have a dream
- Manage energy, not time
- Put happiness before success
Autor vypichuje Sandwichovou zpětnou vazbu, aby se recipitent zpětné vazby nezničil. (Musel jsem vrátit do knihy managers as mentors, kde byly popsány negativní dopady – zanikne hlavní message. -> conclusion = Sandwich ano, ale nikdy ne v jedné větě.)
Když nemůžeš tak přidej. - Myšlení první ligy.
Úkolem manažera je objevit talenty a poskládat z talentů týmy – Nepředělávat lidi.
VIRP – identifikace silných stránek. (Dobré výsledky, můžeme to dělat intuitivně, rosteneme při tom, chceme to dělat znovu)
Každé ne je začátkem ano. Úspěch je nejhorší učitel. Když nevíš, jestli máš něco udělat, vždycky to udělej, protože pak můžeš prosit o odpuštění.
Proč?
Narazil jsem na autorův Linked-In a zjistil jsem, že patří mezi nejúspěšnější osobnosti Česka. Slyšel jsem o něm nejrůznější věci. Kritiku i chválu. Chtěl jsem si na něj udělat názor.
Funny pointy
Když se narodíme, tak máme 100 000 000 mozkových buňek. Kreativita 98% a v dospělosti 2%. (podle NASA)
Je nutné být sám sebou. Ať prodáváme cokoliv, první prodáváme sebe – (autenticita)
FLOW je tvrdá práce v tom co nás baví. (Nic složitýho to není) -> Problém je týmový flow, obzvlášť když je focus na performance a né na happiness.
Závěr
Hale z knihy jsem měl zamotanou hlavu, říkal jsem si, že tiimi je hodně daleko od reality. Pak sem viděl autora na pár videích a slyšel v podcastu, takže bůh ví, jak to celý je. Autorovi bych nesvěřil, ani psa na hlídání, ale v knize jsou složitý myšlenky popsaný zábavně a srozumitelně. Doporučuju, ale nutný to není. Maximálně pro kontext Český coachovací scény.