Jak získávat přátele a působit na lidi


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 28.11.2023

Jak získávat přátele a působit na lidi   Cale Carnegie

Úvod

Vždy jsem se spíše orientoval na práci s lidmi, i proto jsem si vybral tuto knihu. Nemyslím si, že bych byl neobratný při jednání s lidmi, ale svůj um jsem chtěl posunout na vyšší level a uvědomit si některé věci. Také jsem experimentoval. Tato kniha byla první audio kniha, kterou jsem si poslechl. Znovu to již asi neudělám.

              

Obsah

Celý výtvor autora se skládá ze zásad, jak správně pracovat s lidmi, zásady jsou popsány fakticky a následně prakticky. Praktické příklady jsou od studentů autora, nebo ze životů a vlivných historických osob.


ATP

Informace, které jsem získal v knize, jsou použitelné jak v osobním životě, tak v profesním. Tudíž ATP u mě probíhá prakticky každý den. Zásad je tolik, že osvojit si všechny bude ještě dlouhý proces uvědomování a reflektování. Obecně, co jsem si z knihy vzal jako celek je především to, že mám kolem sebe šířit pozitivní energii, ať už to je úsměv, chvála, pozornost, nebo pochopení.             

Když zásady využívám v běžném životě, všímám si, že lidi mi vycházejí více vstříc a pozitivní energii mi často vracejí. I obyčejný úsměv a malá pozornost prodavačce v obchodě vám může udělat radost na celý den, anebo z toho můžete i třeba něco získat.

Je ovšem důležité, všechny zásady dodržovat s čistým svědomím a konat upřímně. Jinak to nebude mít ten správný efekt.


Závěr

Kniha pro mě byl velmi obohacující, nyní chci nabyté informace nechat uležet. Po nějaké době se ke knize vrátím a vezmu si z ní zase něco nového. Cítím, že kniha má potenciál, naučit mě ještě mnoho.

Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 1

03.03.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

Kategorie: Podnikání

Body: 3

03.03.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

03.03.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

03.03.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: