Jak na sítě - Michelle Losekoot, Eliška Vyhnánková
Knihu jsme si vybral, protože jsem v projektu WildBee který se zabývá správou sociálních sítí pro klienty a sám se ve svém podnikání věnuji sociálním sítím již několik let. Od knížky jsme čekal rozšíření svých vědomostí, protože je knížka poměrně známa a čekal jsem, že to bude taková bible socek .
Po přeštení jsme si však uvědomil, že kniha už nejspíš není určena pro mne. Bohužel jsou rady v knížce hodně obecné a vzhledem k tomu jak se toto odvětví extrémně rychle vyvíjí, tak věci, které jsou uvedeny v knížce už mnohdy neplatí. Člověk si v knize může spíš zopakovat naprosté základy a u příkladů si následně mnohdy říká – jo tak tohle už dneska takto nefunguje. Myslím si, že to ale nemusí být chyb knihy – je to prostě tím, že je svět sociálních sítí až moc rychlí.
Kniha je podle mne spíše určena pro naprosté začátečníky na sociálních sítích – kteří jsou například pouze konzumenty a nebo na sociálních sítích netráví moc času. Může být podle mne hodně užitečná pro rodiče, aby si uvědomili jak sociální sítě fungují. Určitě je to lepší než jít na předražený kurz na kterém se člověk mnohdy dozví úplně stejné věci.
Věco které stále platí jsou například pravidelnost postování a to, že by člověk měl diváka pobavit a nebo edukovat. Tiktok však prostředí sociálních sítí hodně změnil a vše se teď mění velice rychle. Algoritmy se mění téměř každý týden.
Knihu tedy doporučuji pro někoho kdo nikdy netvořil nic na sociální sítě a začíná například s projektem na, který jsou sociální sítě potřeba. Díky knize získá základní vědomosti, které vám pomohou se odrazit. Dál bych však doporučil spíš nějaké videa na youtube a nebo si nechat poradit od zkušenějších specialistů.