Možná je to zklamání, ale tahle kniha pro mě je fakt utrpení. Četla jsem ji dvaapůlkrát a i když v ní jsou na náš systém dobře aplikovatelné rady, způsob podání a celé interpretace se mi vyloženě hnusil. Je neetická, necitlivá a ještě k tomu jsem měla fakt smůlu a poslouchala audioknihu čtenou člověkem tak nepříjemným, že doufám, že už ho nikdy neuslyším.
K obsahu. Shrnu jen pár nějakých myšlenek, které mi přišly využitelné. K etické stránce vykořisťování devítiletého kluka se vyjadřovat nebudu.
Bohatí nepracují pro peníze - pro mě poměrně očividná věc, nebýt v zajetí čísel je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč podnikat. Peníze pracují pro nás.
Rozdíl mezi aktivy a pasivy - dílo přehledně popisuje, jak aktiva a pasiva fungují.
Důležitost finanční nauky - to, že nám všem, převážně tedy na školách, chybí finanční nauka, není žádným tajemstvím. Myslím si, že minimálně nějaké základy by měly být povinné.
Najít se toho dá určitě více, každopádně možná už i jen tím znechucením, jak je kniha napsaná, jak nasílu, agresivně a neempaticky podávaná je, k tomu nemám úplně motivaci. Shazovat "chudého tátu" pro jeho finanční negramotnost a volbu být zaměstnanec mi přijde vyloženě nemístné, přijde mi, že autor absolutně nebere v potaz nějaká privilegia lidí ve společnosti a to, že ne každý má volbu. Říct, že si zaměstnanci můžou sami za to, jak se k nim jejich zaměstnavatel chová, a že jim platí málo, je úplně na hlavu. Super, u kolika lidí ale postavení se šéfovi reálně pomůže, a kolik z nich to nebude stát jistotu v životě?