5 příčin selhávání týmů


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 24.01.2022

5 Příčin selhávání týmů: Jak je rozpoznat a odstranit   Patrick Lencioni

Proč jsem si tuto knihu vybral?

              Knihu jsem se rozhodl přečíst z několika důvodů. O této knize jsem poprvé slyšel u nás na TS, kde tato kniha byla zmíněna a její obsah mě při nejmenším zaujal. Také je to jedna z knih, kterou mohu použít k předmětu Týmové dovednosti.

Obsah knihy, hlavní myšlenky

              Tato kniha je rozdělena na 2 části. V první části knihy čteme o příběh smyšlené firmy, která selhává v každé z 5 příčin. Druhá část knihy popisuje model pěti příčin selhávání týmu, každá jednotlivá složka je potom dopodrobna samostatně rozebrána.

              

To důležité:

5 příčin selhávání týmů:

 

 

1. Absence důvěry

2. Obavy z konfliktu

3. Nedostatek loajality

4. Vyhýbání se zodpovědnosti

5. Lhostejnost k výsledkům

 

 

Můj názor na knihu:

Myslím si, že tato kniha se čte velmi rychle a lehce. Každá situace, která byla v knize popsána se dala převést na náš tým a mohl jsem z této knihy opravdu jednoduše reflektovat na nás. Na jednom z našich TS jsme se 5 příčinami selhávání týmu zabývali a shodli jsme se na tom, že máme problémy například s lhostejností k výsledkům. Po přečtení knihy si uvědomuji, proč jsme se s tímto problémem tak často setkávali a myslím si, že nás tento problém už natolik netrápí. Zároveň jsme se společně, na našem TS, shodli, že vyhýbání se zodpovědnosti je pro nás také kámen úrazu a to z mnoha důvodů – Někteří členové našeho týmu se bojí zodpovědnosti a tak se jí snaží vyhnout, každopádně jsem si vědom také značného pokroku v našem týmu ohledně vyhýbání se zodpovědnosti.

     Tuto knihu bych doporučil komukoliv, kdo se pohybuje v týmovém prostředí a nějakým způsobem pracuje v týmu. Také bych jí doporučil jedincům, kteří si myslí, že je jejich tým nějakým způsobem disfunkční. Doufám, že tuto knihu budeme ještě několikrát na našich TS probírat a společně na ní reflektovat naše fungování v Tiimiakatemia.Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (1):Jonáš - 01.04.2022 - 11:43


CO se změnilo na tvém přístupu v týmu po dočtení této knihy? Zkusil jsi nějaké z doporučení na odstranění dysfunkce a pokud ano co to způsobilo?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 3

11.05.2022

Kategorie: Inovace

Body: 0

08.05.2022

Kategorie: Podnikání

Body: 3

08.05.2022

Kategorie: Učení

Body: 1

07.05.2022

Kategorie: Inovace

Body: 3

06.05.2022

Kategorie: Učení

Body: 3

05.05.2022

Sleduj nás na sociálních sítích: