Žabí stehýnka na efektivní způsob.


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 22.09.2022

Snězte tu žábu!   Brian Tracy

Úvod:

V mé sérii četby time managementových knih nesměla chybět kniha Snězte tu žábu. Kniha se dobře četla a byla přehledná. Obecně vzato mi toho ale moc nepředala a oproti knihám Konec prokrastinace a Moderní time management byla informativně slabá. Co jsem si z ní tedy nakonec vybrala a aplikovala do praxe se dozvíte na následujících řádcích.


ATP

Všichni už asi víme že žába představuje nějaký otravný úkol, do kterého se nám fákt nechce. Myšlenka celé knihy je ho udělat co nejdříve abychom se ho zbavili a naladili se na vlnu úspěchu. Další práce už přece půjde sama. Počkat teď vážně, půjde sama? Po mém odzkoušení je tohle takové dvousečné. Občas se mi ulevilo a dál se mi pracovalo líp, občas mě to zničilo na celý den a já z toho byla akorát znechucená. Jelikož se mi pracuje nejlépe dopoledne, tak jsem tím často zabila můj nejproduktivnější čas a sice jsem to měla za sebou, ale nestihla jsem plno dalších věcí. Obecně se mi to spíš neosvědčilo a dělám to pocitově jak chci a potřebuju v daný moment. Co se mi ale osvědčilo je rozdělit si žábu na menší žabky, se kterými se lépe popasuji!


Metoda ABCDE

Prioritizační pravidlo ABCDE mi funguje relativně dobře, díky tomuto principu netrávím zbytečně čas na nepodstatných věcech. 


Plánuji si celý týden najednou pomocí kalendáře, k němu si následně dělám to do list, který vztahuji k jednotlivým blokům kalendáře. Moje metoda ABCDE vypadá tento týden následovně:


Technologie jsou špatným pánem & technologie jsou skvělým sluhou

Jelikož pracuju každý den na telefonu, kde se opravdu těžko rozlišuje osobní čas/zábava a práce, zvlášť na sociálních sítích, tohle uvědomění a nějaký systém je pro mě hodně důležitý. Práci jsem si začala více plánovat na konkrétní časy, abych věděla kdy tam nemám hledat zábavu. Dál jsem si začala vypínat telefon po osmé hodině večer abych dobila baterky.


Závěr:

Kniha mě moc neoslovila, z konkurenčních knih na stejné téma byla nejslabší. Informace a tipy nebyly zdaleka podané tak do hloubky a proto se mi hůře aplikovali. Pokud chcete číst knihu na téma time managementu určitě doporučuji Moderní time management od Kevina Kruse.

Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

03.10.2023

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 1

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 2

02.10.2023

Kategorie: Učení

Body: 0

01.10.2023

Sleduj nás na sociálních sítích: