Podnikání z lavice


1 bod

Hodnocení: 100 %

Přidáno: 26.10.2021

Podnikání z lavice   Adam a Pavel Štruncovi

Podnikání z lavice je skvěle koncipovaná kniha. Je krátká, ale přitom hodně obsáhlá. Její čtení jsem si moc užila, jen jsem si celou dobu říkala, proč jsem ji nečetla dřív?!


Myslím, že před dvěma lety by mě nakopla do podnikání ještě víc než teď. Neměla jsem žádné zkušenosti, ale v hlavě jsem měla několik nápadů a k jejich realizaci mi chyběl návod. Tato kniha je tím návod. Adam a Pavel Štruncovi dokázali napsat skvělý návod do podnikatelských začátků.


V knize jsem našla efektivní způsob, jak získat klienty a jak zjistit, jestli má produkt/služba vůbec potenciál (jestli to bude někdo kupovat). To je něco, co mi nejde a při vytváření projektu se na tom nejvíce zaseknu.

Jak sehnat zákazníky a má pro ně můj projekt vůbec smysl? Kniha popisuje, jak na tyto otázky odpovědět a následně svůj projekt vylepšovat. Je to super varianta, jak na to a chci jí v mém příštím projektu vyzkoušet. V mém letním soukromém projektu jsem tuto fázi přeskočila (ach ta lenost), dopadlo to nevýdělkem a ztrátou hodně času. 


Další věc, co neumím (hlavně protože jsem to nikdy nezkusila) je marketing. Nikdy se mi do něj nechtělo, je to pro mě svět, kterému nerozumím. Kniha mi dala mini úvod do marketingu, tak snad mě to nakopne a budu se v této oblasti více vzdělávat. 


Jaké metody a myšlenky mě v knize nejvíce obohatily a proč:


Lean Canvas – rychlý byznys plán. Skvělý způsob, jak definovat svůj projekt, zjistit jeho silné a slabé stránky a odpovědět na všechny důležité otázky před rozjetím projektu. Zaručeně to ušetří čas. Určitě vyzkouším. 


Avatar zákazníka – Vidět zákazníka před sebou při velkých rozhodnutí ohledně služby/produktu, může hodně pomoc. Může vám to dodat potřebnou objektivitu v rozhodování. Někdy se prostě moc zamilujeme do nápadu a zapomeneme zamyslet nad tím, jestli je vůbec prodejný. Avatar může pomoc. 


Paretovo pravidlo 80/20 – Konečně jsem ho pochopila správně, tak snad ho budu i správně používat. 


Technika SMART – Kritéria správného cíle. Mé cíle jsou pro mě hodně důležité. Tuto techniku jsem nevědomky použila při jejich sepisování. Chtěla bych se jí naučit používat i u krátkodobých cílů. 


Závěr:

Mé pocity ze čtení knihy jsou velmi pozitivní. Jsem plná energie a mám chuť knihu používat v projektech, nejlépe se obohatit o další knihy s podrobnějšími radami z rozebíraných oblastí. 

Posílám naštvání k minulé Báře na střední, za to, že si knihu nepřečetla!Hodnocení: 100 %

Nový komentář:Komentáře (1):Tomáš Konrád - 27.11.2021 - 15:46


Děkuju za moc hezkou esej a těší mě, že tě kniha nabila energií. Oceňuji reflexi na vlastní nedostatky! Jak použiješ uvedené metody k jejich odstranění? Kromě uvědomění nedostatků, kam tě kniha posunula dál?

Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: