Vnitřní svět vítězů – čím se nejlepší liší od průměrných


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 02.05.2021

Vnitřní svět vítězů – čím se nejlepší liší od průměrných   Marian Jelínek

V poslední době jsem si začal uvědomovat, že veškerým základem k tomu, abych se mohl co nejlépe posouvat dále, je poznat nejdříve sám sebe. Kniha mě zaujala z toho důvodu, protože jejím autorem je mentální kouč specializující se na vrcholové sportovce a na jejich mentální přípravu. Svět sportu, týmového podnikání a individuální přípravy jedince se mi během studia v TAP začal čím dál tím více propojovat, a proto jsem se rozhodl dozvědět se více o tom, co skutečně rozhoduje o vítězích mezi špičkami ve svých oborech. Popisované situace se dají skvěle přirovnávat například k přípravě na obchodní schůzku, důležitý úkol nebo jednání se svými kolegy.


Za našimi výsledky stojí nejen talent, ale také silná vůle, dovednosti a láska k tomu, co v životě děláme. Je zapotřebí neustále krmit hnací motor, který nás pohání a vyhýbat se věcem, které nám nedávají smysl. Často sám v sobě vedu svůj vnitřní dialog se svým „dvojčetem“, které vnáší do mých myšlenek například nejistotu a strach z neúspěchu, což může vyústit k téměř jisté „prohře“ v tom, čemu se zrovna věnuji. V případě neúspěchu si z nějak však nedokážu vzít to, co mě posune dále, ale naopak mi to napomáhá stavět demotivační bariéry. 


Od přečtení knížky jsem si podle rady autora své vnitřní dvojče pojmenoval a pokud mě zrovna navštíví při přípravě na „zápas – tréninku“, nesnažím se ho zahnat, ale v hlavě s ním diskutuji. Oslovuji ho jménem a vyvracím mu všechny pochybnosti, které se mi snaží přinést. Přesvědčuji vlastně tak sám sebe, že obavy, které občas mám, jsou zbytečné, a i když přijde neúspěch, musím si z něj vzít to, co mě posune dále k tomu, abych ho příště přeměnil v úspěch. Důležité je neobviňovat z našich neúspěchů naše okolí, ale vždy začít u sebe. 


Občas se mi to ještě úplně nedaří a nechám se svést k negativním myšlenkám, které mě přesvědčí o tom, že nemá cenu se do některých věcí ani pouštět nebo mě vyvedou z míry na tolik, že se automatický smířím s neúspěchem. Snažím se na tom však zapracovat a zafixovat si tak co nejlépe růstové nastavení mysli. 


Knihu doporučuji každému, kdo má problémy s vedením svých vnitřních dialogů, které ho dokáží značně ovlivnit v jeho chování. 
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: