Proč jsme četla tuhle knihu?
Vel. Mám pocit, že sprint je jedna z těch knih které se člověk v TAPu nevyhne, takový zlatý grál BGček a jejich strategií. Tak jsem se rozhodla, že si teda přečtu jak se to má dělat.
Sprint je metoda, která má řešit otázky během jednoho pracovního týdne - 5ti dní. Před začátkem sprintu jako takového je nutné jej připravit - určit role (rozhodovač, facilitátor,...), zamyslet se jestli nejsou potřeba experti k řešení problému a tak dále.
1.den
Nejdřív musí všichni jasně pochopit problém, který řeší. Je to o zmapování problému a cesty kterou problém vyřeší, nastavení cílů a získání know-how od expertů.
2.den
Tento den je věnovaný generování nápadů týmem jejich vyhodnocení týmem a následnémou návrhu individálního řešení.
3. den
Tady se prezentují individuální řešení ze druhého dne, a hlasuje se o jejich použití a vytváří se storyboard pro “nejlepší” řešení. Tady může přijít řada na roli rozhodovače - není-li jasné “vítězné” řešení rozhode jej on.
4.den
Tvoření fasády prototypu - trochu to nafingovat aby to vypadalo funkčně, ale nebát se toho. Je důležité si rozdělit role, tak aby každý jasně věděl co má dělat.
5.den
Tady se prototyp konzultuje se zákazníky a na základě jejich zpětné vazby se určují další kroky.
Závěr/ATP:
Tuto metodu jsem měla možnost vyzkoušet v lehce upravené verzi na BG pro Českou Spořitelnu. Bylo to mé první BG, takže nejsem schopná posoudit, zda-li tomu tak opravdu je, ale měla jsem pocit že tomu tato metoda dala určitý systém - jasně nám nastavila postup práce a zmenšila zmatení které mohlo nastat stejně tak si umím představit, že mohli nastat konflikty (ve fázi brainstormování nápadů asi nejvíce), kterým bylo předejito.