Snězte tu žábu


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 05.03.2024

Snězte tu žábu   Brian Tracy

Snězte tu žábu



Tuto knihu jsem si vybral z prostého důvodu, již dlouhodobě mi dělá problém se namotivovat k řešení složitějších úkonů jako první. Ovšem jakmile se do práce namotivuji, pracuji dle mého názoru efektivně. Myslím si, že by mi tato kniha mohla pomoci v lepší systematičnosti v rámci plnění mých úkolů. Hlavní problém pro mě momentálně představuje má bakalářská práce, která je pro mě pomyslnou největší žábou, kterou jsem odkládal na poslední chvíli. Jsem si vědom, že kdybych se naučil si osvojit dovednost začínat od té největší žáby, nedostával bych sám sebe tolik do stresových situací.

Efektivita a efektivní správa času jsou klíčové pro úspěch v práci. Kniha nabízí praktické rady a strategie, jak efektivně využívat čas a zlepšit produktivitu. Tyto principy nejsou jen teoretické, ale poskytují skutečné nástroje pro zdokonalení pracovních návyků a dosažení cílů.

Jedním z hlavních principů knihy je myšlenka "sníst tu největší žábu první". To znamená začít den nebo práci tím nejtěžším úkolem. Tato strategie vyžaduje disciplínu, ale umožňuje dosáhnout většího pokroku a vyhnout se prokrastinaci. Momentálně tuto metodu zavádím, tak jsem zvědav, zdali mi přinese větší efektivitu a sníží prokrastinaci.

Důležité je také plánování a prioritizace úkolů. Vytváření seznamů úkolů a zaměření se na nejdůležitější činnosti pomáhá efektivně využívat čas a zdroje. Nejvíce se mi líbila metoda “Od barelu k barelu“ nebo “ABCD“. První strategie mi pomohla pochopit, že není třeba se zaleknout velkých úkolů. Stačí se soustředit na jednotlivé části. Sepsal jsem si nyní seznam úkolů potřebných pro dokončení mé bakalářské práce a postupně je zpracovávám. Tímto způsobem se postupně přibližuji k cíli. Druhá strategie pomohla uvědomit si důležitost, a hlavně plnění složitých a nepříjemných úkolů včas. Těmto a nejdůležitějším úkolům můžeme říkat úkoly (A), které jsou potřeba plnit jako první. Teprve poté se můžeme přesunout k těm těm méně důležitým (B), které však mohou počkat. Úkoly, které jsem nebyl schopný zvládnout sám (D), jsem delegoval na ostatní. Nakonec jsem si uvědomil, že některé úkoly lze dokonce eliminovat (E).

Posledním klíčovým prvkem je vytváření falešného tlaku, který nás motivuje k efektivní práci. Tento přístup umožňuje dosahovat výsledků i za situací, kdy reálný tlak chybí. Uvědomuji si, že pod tlakem pracuji nejlépe, proto na sebe budu vyvíjet tzv. “umělý tlak“. Celkově lze principy této knihy aplikovat systematicky k dosažení zlepšení produktivity a úspěchu v práci, což mi momentálně může velice pomoct.




Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:







Komentáře (0):



Nejnovější eseje:

Kategorie: Management

Body: 3

30.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

30.04.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 1

29.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

29.04.2024

Kategorie: Podnikání

Body: 3

28.04.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

28.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: