Sýr sýr a více sýru


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 19.11.2023

Kam se poděl můj sýr?   Spencer Johnson M.D.


Kam se poděl můj sýr?

Proč jsem si knihu vybral

Knihu už jsem četl 3x, ale nyní jsem jí chtěl přečíst na úkor změny do konkrétního prostřední. Chtěl jsem být připraven a otevřen změně. Také jsem si chtěl odpočinou od těžších knížek, jakou jsou Pátá disciplína, Dialog, které mám teď na seznamu. K tomu mě baví alegorie, což tato kniha také nabízí.

Co jsem se dozvěděl?

Proměna je nevyhnutelná: Proměny v životě jsou nevyhnutelné a neustálé. Je důležité se naučit se s proměnami flexibilně zacházet.

Adaptace je klíčová: Schopnost přizpůsobit se novým situacím a podmínkám je důležitá pro dosažení osobního úspěchu a štěstí.

Mějte otevřený pohled na změny: Nepodceňujte změny a buďte otevření novým možnostem a příležitostem, které se mohou objevit.

Naučte se překonávat strach z nejistoty: Mnohdy nás strach z nejistoty brzdí. Důležité je překonat tuto bariéru a přijímat změny s odvahou.

Přijímání zodpovědnosti za vlastní život: Každý má zodpovědnost za své rozhodnutí, vzdělání a svůj život. Přijímání této zodpovědnosti je důležité pro osobní růst.

Učení se z chyb: Chyby a neúspěchy jsou přirozenou součástí života. Důležité je se z nich poučit a použít je jako příležitost k růstu.

Změna je život: Radujte se ze změny. Hledejte nový sýr. Čichejte, aby vám sýr nezplesnivěl.

Jak jsem dané informace použil v praxi?

ATP=> Nyní jsem díky knize zjistil, že skutečná cesta ke štěstí spočívá v otevřenosti novým možnostem a schopnosti adaptace na změny. Snažím se aplikovat klíčové informace z knihy do každodenního života.

ATP=> Nevím, jestli to je úplně převedení informací do praxe, ale odnáším si zkušenost, že nechci být jako Beňo. Vždy, když se něco bude dít a budu zastávat negativní postoj ke změně určitě se mi teď vybaví on a jeho jednání.

ATP=> Pokud čteš moji esej odpovězte si na otázky i ty: SÝR= ÚPLNĚ COKOLIV, CO CHCEŠ V ŽIVOT.

„Co je tvůj sýr nyní?“ „Jak poznáš, kdy začne plesnivět?“ „Na jaký nový sýr se těšíš?“ „Co uděláš, abys se z něj mohl těšit rychleji?“

Trocha filozofování nad knihou:

Z knihy Kam se poděl můj sýr mi nejvíce utkvělo v hlavě, že lidé jsou moc zaseklí, stereotypní a nemají rádi změny. Hlavní rozdíl, který vnímám mezi lidmi a krysami je ten, že krysy se poučí ze svých chyb, zatímco lidé je neustále opakují znovu a znovu. Je zajímavé pozorovat, jak my lidé se nazýváme nejinteligentnějšími bytostmi, ale něco jednoduchého jako ponaučení se a přijmutí změny nám občas chybí, nebo se jí dokonce i bráníme.

Co je můj sýr nyní:

Můj sýr je nyní změna mého já, mé nastavení mysli=> z reflektuji si to 19.11.2026 až nebudu v Tiimi.

Plíseň? Zjistím ji tak, že budu mít tendenci zastávat negativní postoj ke změně.

Na jaký sýr se těším? Těším se na koupi roubenky své tetě, jako odměnu za můj život.

Jak se z něj těšit rychleji? Budu se více ptát, budu více nasávat Tiimi metodiku. Budu se snažit pomáhat ostatním.

Závěr:

Tato kniha je v podstatě alegorie o změnách a způsobech, jak se s nimi vyrovnávat. Pomáhá lidem pochopit a přijmout změnu jako součást života a naučit se s ní pracovat místo toho, aby na ni reagovali negativně či se jí bránili. Knihu můžete číst vícekrát a vždy, když řešíte nějakou změnu, tak vám pomůže a odpoví.

Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

24.05.2024

Kategorie: Vedení

Body: 0

24.05.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 1

23.05.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

20.05.2024

Kategorie: Jiné

Body: 2

19.05.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

18.05.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: