Restart


1 bod

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 30.03.2023

Restart, průvodce podnikatelským minimalismem   Jason Fried a David Heinemeier Hansson

Restart

Kniha se zaměřuje na proces změny směru v podnikání nebo kariéře. Autor argumentuje, že tradiční pracovní model založený na dlouhých pracovních hodinách a častých přerušeních je neefektivní a vedlejším efektem je únava a frustrace.

Kniha nabízí mnoho praktických rad a strategií, jako například inventuru práce, plánování času a soustředění se na jednu úlohu. Hlavní myšlenkou je, že změna může vést k většímu úspěchu a spokojenosti.

Zajímavé je to, že kniha obsahuje prvky, které velice často slýcháme od koučů.

Hlavní body, které mě zaujali.

Praxe: zajímavé je to, že 6 měsíců praxe je podobné jako 5 let praxe. Osvojit si základní návyky a vědět co a jak v práci trvá právě 6 měsíců až rok.

Diplom: pokud chci dělat v businessu, tak na diplom se moc nekouká, hlavní jsou moje zkušenosti. podle autora dlouhá doba strávená na akademické půdě nás může naučit pár špatným návykům: čím delší dokument, tím je důležitější, strohý ton je lepší jak vyprávěčský, velká slova jsou působivá,

Najměte dobrého stylistu: tento bod mám nejvíce spojen s Tiimiakademia. U nás je kladen důraz na čtení a psaní esejí a autor knihy tvrdí, že dobrý stylista znamená mnohem víc, než že umí psát dobré texty. Je to dobrou známkou jasného myšlení, dobré komunikace.

Jak podávat špatné zprávy:

·      Zpráva musí vycházet od toho nejvyššího

·      Zprávu nezametejte pod koberec, ale oznamte ji co nejhlasitěji

·      Nepoužívejme ,,bez komentáře,

·      Omluvte se jako normální člověk a podrobně vysvětlete co se stalo

·      Uznejte odpovědnost

Kultura: kulturu nelze jen tak zavést, kultura se tvoří postupně a tvoří ji činy

Nechovejte se k zaměstnancům jako by jim bylo 13 let. Nezakazujte jim Youtube či FB během pracovní doby. Neinstalujte zbytečně sledovací zařízení. Vše je nákladné a zbytečné a tento čas věnujte něčemu užitečnějšímu.

Potřebuješ-li něco udělat, dej tento úkol tomu nejvytíženějšímu. Ten tento úkol udělá rychle a bez zaváhání, protože potřebuje mít čas i na jiné aktivity (rodina, sport…)

Nepoužívejte zbytečné korporátní jazyk, Věřte zákazníkům.

Slova, která by se neměla používat:

·      Musíme – jen málo věcí se musí udělat. Alternativa: můžeme, co si o tom myslíš.

·      Nemůžeme – když říkáme, že nemůžeme tak to znamená, že asi můžem.

·      Snadné – toto rádi používáme, když poukazujeme na práci někoho jiného. Sami o své práci to neřekneme.

Neurčitá slova jako jsou každý, vždycky, nikdo, někdo…

ASAP: toto použijeme pouze u opravu ASAP úkolů. Když to budeme používat často, tak se z ASAP úkolů stanou normální úkoly – pozor na inflaci.

Inspirace: inspirace je pomíjivá, nápady jsou věčné. Chci něco udělat, tak to musím udělat ihned! Pokud dostanu inspiraci musím se ji chopit a využít ji. Tím že ji někde odložím, tak na ní zapomenu a zmizí. Inspirace je substancí času a motivátoru.

V závěru lze shrnout, že kniha nabízí užitečné návody, jak úspěšně změnit směr v podnikání nebo kariéře. Autor zdůrazňuje potřebu přehodnocení tradičního pracovního modelu, který často vede k neefektivitě, únavě a frustraci.

Díky mnoha praktickým radám a strategiím, které jsou v knize prezentovány, je možné vyvinout nový způsob práce, který vede k větší efektivitě a spokojenosti.
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 1

03.03.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

Kategorie: Podnikání

Body: 3

03.03.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

03.03.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

03.03.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: