Radikální otevřenost


3 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 31.08.2021

Radikální otevřenost   Kim Scott

Jedním z největších problémů každého týmu jsou komunikace, podávání zpětné vazby a upřímnost. Právě tomu se věnuje kniha Radikální otevřenost.

Tato dvě slova znamenají v tom nejjednodušším slova smyslu způsob chování, který se skládá s emočního nasazení a zpětné vazby. 


Každý správný manažer/leader/vedoucí by měl do svých týmů vnášet emoční nasazení - zajímat se o jednotlivé členy, co je zrovna trápí (nejen v práci) nebo co je naopak těším a povídat si o tom s nimi.

Stejně tak je důležité správně podávat zpětnou vazbu, nejlépe tedy konstruktivně. Díky neupřímné zpětně vazbě roste v lidech nejistota, nespokojenost a může to vést až k rozvrácení celého týmu. 


Autor v knize uvádí konkrétní příklad toho, co je a co není radikální otevřenost:


Jak byste se zachovali, pokud kolem vás projde někdo z otevřeným poklopcem:  1. Nic neříkáte- nechcete, aby se druhý cítil nepříjemně (Ničivá empatie)
  2. Nic neříkáte- nechcete se cítit nepříjemně. (Manipulativní neupřímnost)
  3. Nahlas: Koukněte, má rozepnutý poklopec (Útočná agrese) 
  4. Šeptem: Máš rozepnutý poklopec (Radikální otevřenost)


Nejdůležitější myšlenkou z knihy pro mě je to, že naprosto upřímné jednání nás může zavést k spokojené práci s ostatními, i když občas nemusí být podávání zpětné vazby úplně příjemné. Je však zapotřebí ke každému přistupovat s pokorou a kritizovat opravdu konstruktivně. Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Management

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: