Psychologie ovlivňování


2 body

Hodnocení: neohodnoceno

Přidáno: 09.05.2021

Psychologie ovlivňování   Vít Prokůpek

Vzhledem k tomu, že jsem si za svůj krátkodobý cíl v minulém týdnu ve výzvě, kterou v týmu máme, zadal zlepšení komunikace a pozitivní nastavení mysli, vybral jsem si k tomuto tématu knihu Psychologie ovlivňování. 


V knize se dozvíme například:


-       jak využít sílu slov a úspěšně komunikovat,

-       co udělat pro to, abychom od ostatních častěji slyšeli „Ano!“ jako odpověď na své žádosti,

-       jak se stát oblíbenějšími,

-       čím zabodovat v prodeji a v marketingu

-       jakým způsobem využít nevědomých procesů, které řídí naše rozhodování.

-       co udělat pro to, aby vám ostatní rádi vycházeli vstříc.

-       jak rozeznat manipulaci a efektivně se jí bránit.


Primárně jsem se začal soustředit na to, abych k ostatním přistupoval s pozitivním nastavením, vyhověl jejich žádostem, pokud je to v mých silách a komunikoval s nimi co nejlépe to jen půjde. 


Díky knize jsem si uvědomil, jak často používám slovo „ale“ v reakci na někoho dalšího a tím se pouštím do zbytečných konfliktů a snižuji tak svoji přesvědčivost. 


Uvědomil jsem si, že díky svému profilu diplomata mám také často tendenci věci až moc „okecávat“, abych nezpůsobil zbytečný dojem o tom, že chci někomu ublížit, což ale může také snižovat moji přesvědčivost. Samozřejmě je zapotřebí komunikovat tak, abychom ostatním kolem sebe neubližovali. Začal jsem tedy pracovat na tom, jak upřímně předat svůj názor bez zbytečné omáčky, ale zároveň neznít příliš útočně. 


Celkově jsem se minulý týden snažil komunikovat otevřeně s pozitivním nastavením a vidím, že nejen já se díky tomu cítím lépe, ale také na mě moje okolí reaguje úplně jinak, než když jsem ve svém vyjadřování spíše neutrální. 


I když se tyto poznatky mohou zdát jako maličkosti, pro mě to jsou velice důležitá zjištění, která mi otevřela oči a mohou mi pomoci lépe komunikovat v týmu, se svými blízkým a v souvislosti s podnikáním hlavně se zákazníky, kdy je velice důležitéi navázat vztah založený na správné komunikaci. 
Hodnocení: neohodnoceno

Nový komentář:Komentáře (0):Nejnovější eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

Kategorie: Učení

Body: 0

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Vedení

Body: 3

19.04.2024

Kategorie: Marketing

Body: 2

19.04.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

19.04.2024

Sleduj nás na sociálních sítích: